سرویس جدیدی از گوگل: Google Photos

سرویس جدیدی از گوگل: Google Photos

گوگل سرویس جدیدی تحت عنوان Google Photos مجزا از سرویس گوگل پلاس اش به راه انداخت که هدف اصلی این سرویس، بهبود فرایند ذخیره سازی و مدیریت تصاویر در حجم های زیاد است. به نظر می رسد، آنچه دغدغه اصلی کاربران علاقمند به عکاسی است این می‌باشد که چگونه امنیت تصاویر و سازماندهی آن‌ها را برقرار سازند اما در عین حال این امکان را نیز داشته باشند تا بتوانند تصاویر مد نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارند. این سرویس جدید گوگل برای پلتفرم های آی او اس، اندروید و وب در اختیار کاربران گوگل قرار گرفته است.

با استفاده از سرویس تصاویر گوگل، کاربران خواهند توانست تا علاوه بر ذخیره سازی تصاویر، به ویرایش آن‌ها نیز بپردازند و این در حالی است که مهندسین گوگل اظهار داشته‌اند که «یادگیری ماشینی» منجر گردیده تا این اپلیکیشن هوشمندتر از آنچه شما تصویر می‌کنید باشد. به عبارت دیگر، در طول زمان صورت آدم‌هایی که در تصاویر قرار دارند، ساختار مکان ها و محیط عکاسی شناسایی شده و بر همین اساس هم تصاویر دسته بندی می‌شوند و در نهایت هم کاربران خواهند توانست تا این تصاویر دسته بندی شده را به راحتی با سایر کاربران اینترنتی به اشتراک بگذارد.

سرویس Photos تا حد قابل توجهی شبیه به همان Photosیی است که در گوگل پلاس قرار دارد اما در عین حال چیزهای مرتبط با شبکه‌های اجتماعی از این سرویس حذف گردیده اند. همچون اپلیکیشن Apple Photos، کاربران با Pinch کردن می‌توانند روی تصاویر زوم کنند (به طور کلی منظور از این اصطلاح این است که با استفاده از انگشت شصت و انگشت اشاره، از روی صفحه نمایش تصاویر را کوچک و یا بزرگ نماییم.) این سرویس از تصاویری با کیفیت 16mp و ویدیوهایی با 1080mp پشتیبانی می کند.

در سرویس Google Photos شما اصلاً نیازی نخواهید داشت تا روی تصاویر تگ بزنید و یا اقدام به ساخت آلبوم کنید تا بهتر بتوانید در آینده تصاویر مد نظر خود را بیابید بلکه هر وقت که تمایل داشتید تا تصویری را پیدا کنید، فقط کافی است که از طریق فیلد جستجوی این سرویس، تصاویر مد نظر خود را بیابید. در این اپلیکیشن، سرویس Assistant گوگل هم خودنمایی می‌کند که این امکان را برای کاربران گوگل فراهم خواهد ساخت تا بهتر بتوانند تصاویرشان را مدیریت کنند. 

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon