سایت آموزش آنلاین Lynda هک شد و پسورد ۵۵۰۰۰ کاربرش لو رفت!

سایت آموزش آنلاین Lynda هک شد و پسورد ۵۵۰۰۰ کاربرش لو رفت!

سایت آموزش آنلاین Lynda که شرکت لینکدین آن را خریداری کرده است هم قربانی هکرها شد به طوری که رمزعبور چیزی در حدود ۵۵۰۰۰ کاربر این سایت لو رفته است؛ در همین راستا، مدیران سایت لیندا ایمیل اطلاع‌رسانی برای ۹.۵ میلیون کاربر این سایت ارسال کرده است تا هرچه سریع‌تر در جریان این موضوع قرار گیرند. برای اطلاع از جزئیات این خبر، با سکان آکادمی همراه باشید.

lynda.com یکی از معروف‌ترین آموزشگاه‌های آنلاین در حوزه‌های مختلفی همچون برنامه‌نویسی، گرافیک، مدیریت و … است که به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شرکت لینکدین محسوب می‌شود که این شرکت نیز چندی پیش توسط غول نرم‌افزاری دنیا یعنی مایکروسافت خریداری شد. با این اوصاف، می‌توان نتیجه گرفت که یکی از زیرمجموعه‌های شرکت مایکروسافت مغلوب هکرها شده است به طوری که مدیران این شرکت برای ۹.۵ میلیون کاربر خود ایمیلی ارسال نموده‌اند با این مضمون که پس از دسترسی هکرها به دیتابیس سایت لیندا، اطلاعاتی از کاربران این سایت آموزش آنلاین همچون مشخصات شخصی، دوره‌هایی که گذرانده‌اند و … لو رفته است.

وخامت اوضاع به همین جا ختم نمی‌شود چرا که پسورد چیزی در حدود ۵۵۰۰۰ کاربر نیز فاش شده که لیندا کلیهٔ پسوردها را ریست کرده و از طریق ایمیل، پسورد جدید را برای کاربران ارسال نموده است. در همین راستا، لیندا ادعا می‌کند که هیچ گونه اطلاعاتی از مشخصات کارت اعتباری کاربران در دسترس هکرها قرار نگرفته است!

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon