سایت‌هایی که سابقهٔ بدی در استفاده از تبلیغات دارند دیگر نمی‌توانند در Chrome تبلیغ نمایش دهند!

سایت‌هایی که سابقهٔ بدی در استفاده از تبلیغات دارند دیگر نمی‌توانند در Chrome تبلیغ نمایش دهند!

گوگل تائید کرده است که بالاخره قصد دارد در گوگل کروم تبلیغات سایت­‌هایی که از تبلیغات بی­‌کیفیت و زیاد استفاده می‌­کنند را بلاک کند؛ همچنین گوگل گفته است که در حال انتشار ابزاری است که به صاحبان سایت‌­ها این امکان را بدهد تا هم بتوانند کیفیت تبلیغات را ارزیابی کند و هم مدیر سایت بتواند یک پیام بسازد برای نشان دادن به بازدیدکنندگانی که از اد بلاکر استفاده می­‌کنند.

تبلیغات صنعتی است که شرکت‌های بزرگی همچون گوگل و فیسبوک هم عضوی از آن حساب می‌شوند اما درعین‌حال، سایت‌هایی با اد بلاکر روبه‌رو می‌شوند که عموماً با مجموعه‌ای از قوانین که برای تبلیغات بهتر توسط گوگل تدوین شده‌اند سازگار نیستند.

جالب است بدانید که برخی تحقیقات حاکی از آنند که اد بلاکرها باعث می‌شوند که کاربران به‌مراتب راحت‌تر هدف تبلیغات آنلاین قرار گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این موضوع، به مقالهٔ آیا می‌دانستید که Ad-Blockerها باعث می‌شوند آسان‌تر مورد هدف تبلیغات قرار بگیرید! مراجعه نمایید.

از تبلیغاتی که منجر به نقض این قانون گوگل می‌شوند می‌توان پاپ‌آپ‌ها، تبلیغاتی که اتوماتیک پخش می‌شوند و تبلیغاتی که عکس‌های چشمک‌زن دارند را نام برد. طبق گفتۀ گوگل، تبلیغات سایت‌های ناسازگار با این قانون از اول سال 2018 بلاک خواهد شد!

وب‌سایتی که با اد بلاکر روبه‌رو می‌شود، حتماً بخش قابل‌توجهی از تبلیغاتش ناقض این قانون گوگل است و به همین خاطر بلاک می‌شود؛ گوگل هرگز با این قانون که برای سایت‌ها یک حالت محدودیت و آستانه‌ای برای تبلیغات قرار دهد موافق نیست چراکه قصد کرده تا تمام تبلیغات بی‌کیفیت را بلاک کند (البته اساساً، تبلیغات یک سایت در کل باید خیلی فاحش باشد تا بلاک شود.)

این اقدام گوگل برای بلاک تبلیغات توجه یک مأمور کمیسیون اروپایی (Margrethe Vestager) را جلب کرد و این پیام را توئیت کرد که حتماً این ابزار جدید گوگل و تأثیراتش را از نزدیک دنبال خواهد کرد. براساس گزارشات رویترز، از قبل انتظار می‌رفت که کمیسیون اروپایی گوگل را متهم به رفتار ضدرقابتی با شاپینگ سرویس‌های خودش کند.

گوگل ابزاری با نام Ad Experience Report را عرضه می‌کند که به هر منتشرکنندهٔ تبلیغ در مورد نقض این قانون هشدار خواهد داد؛ همچنین گوگل ابزار دیگری به‌نام Funding Choices منتشر خواهد کرد که در فاز تست است و به پابلیشرها این امکان را می‌دهد که وقتی بازدیدکننده‌ای با یک اد بلاکر به وب‌سایت آن‌ها آمد، یک پیام سفارشی نمایش دهند (این پیام می‌تواند این باشد که از بازدیدکننده بخواهند اد بلاکر را خاموش کند یا به سایت هزینه دهد تا نمایش تبلیغات را برای آن بازدیدکننده غیرفعال سازد.)

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon