رشد بی سابقه ی حملات DDoS در سال 2015

رشد بی سابقه ی حملات DDoS در سال 2015

بر اساس گزارش شرکت اینترنتی Verisign در آمریکا، اعمال حملات DDoS بر روی پایگاه های اینترنتی در سال میلادی گذشته -2015- دو برابر شده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این نوع حملات، با سکان آکادمی همراه باشید.

شرکت اینترنتی Verisign در آمریکا، اعلام کرده که بین سه ماهه ی پایانی سال 2014 تا سه ماهه ی پایانی 2015، حملات دیداس 85 درصد افزایش پیدا کرده است. در حملات دیداس، مجرمین سایبری سرور یا سایت هدف را به صورت کاذب شلوغ می کنند و باعث ایجاد ترافیک مخربی می شوند به طوری که سرویس دهی عادی آن برای کاربران، دچار اختلال شده و یا از دسترس خارج می شود.

گاهی اوقات از این نوع هک برای حملاتی با انگیزه ی سیاسی یا تهدید و باج گیری استفاده می شود. مثلاً هکرها می گویند: "پول میدی یا کاری می کنیم که وب سایتت آفلاین بشود!" به علاوه، حملات دیداس ابزار مورد علاقه ی Skid ها است که برای ایجاد اختلالات آنلاین به کار می رود.

در دنیای هک و امنیت، Skid که مخفف واژگان Script Kiddie است، به افرادی مبتدی گفته می شود که از اسکریپت های مخرب و یا برنامه هایی که توسط برنامه نویسان حرفه یی طراحی شده اند استفاده کرده تا به شبکه های کامپیوتری یا سایت های خاصی آسیب رسانند.

شرکت Verisign گزارشی از حملات سالانه ی دیداس تهیه کرده است که بر اساس این گزارش، بیشترین حملات دیداس در سه ماهه ی پایانی سال 2015 اتفاق افتاده است. تعداد حملات سایبری دیداس در سه ماهه ی پایانی این سال، 15 درصد نسبت به سه ماهه ی سوم همان سال افزایش پیدا کرده است.

نظر شما چیست؟ آیا با این نوع هک آشنا هستید؟ به نظر شما چگونه می توان از آن جلوگیری کرد؟ لطفاً نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon