راه یافتن پای Android Messages به مرورگرها!

راه یافتن پای Android Messages به مرورگرها!

در حالی که گوگل در سرویس‌های پرچمدار خود مانند جستجو، ویدئو و نقشه با سرعت زیادی در حال پیشرفت است، راه برای سرویس پیام‌رسان این کمپانی چندان هموار نیست! تعدد اپ‌های پیام‌رسانش نیز نتوانسته‌اند محبوبیتی مانند iMessage یا WhatsApp کسب کند اما باتوجه به اینکه iMessage دلیل استفادۀ بسیاری از کاربران از محیط بستۀ اپل است، شاید روزنهٔ امیدی برای گوگل وجود داشته باشد.

بر اساس شنیده‌ها، گوگل در یک اقدام جدید برای جلب رضایت کاربران اندرویدی، در حال آماده‌سازی سرویس ارسال پیامک از طریق مرورگر است؛ در واقع، کاربران به زودی می‌توانند اپلیکیشن Android Messages را روی مرورگرهای کامپیوتر خود استفاده کنند.

این مبحث پس از بررسی‌ کدهای گوگل توسط Android Police لو رفته است. در این گزارش به مواردی مثل ارسال پیامک از کامپیوتر، اسکن کدهای QR، اتصال موبایل به کامپیوتر و پشتیبانی از مرورگرهای متعدد نیز اشاره شده است.

اما مهم‌ترین نکته، احتمال افزوده شدن ویژگی‌های پیشرفته‌ای است که توسط RCS عرضه شده‌اند؛ ویژگی‌هایی همچون ارسال پیام از طریق WiFi، پاسخ‌های Real-time و غیره (احتمال این نیز وجود دارد که در آپدیت‌های بعدی، امکاناتی مانند دریافت و پرداخت پول از طریق پیامک نیز اضافه شوند).

ناگفته نماند که تمامی این ایده‌ها فعلاً در حد حدس و گمان هستند؛ بررسی کدهای APK نیز گاهی به نتیجه‌گیری‌های غلط می‌انجامد!

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon