دولت اسرائیل خودش را برای مقابله با حمله ی سایبری هفتم آوریل آماده کرده است

دولت اسرائیل خودش را برای مقابله با حمله ی سایبری هفتم آوریل آماده کرده است

انتظار می رود که امسال نیز درست مانند سال های گذشته گروهی از هکرهای ناشناس -موسوم به Anonymous- و ضد اسرائیلی در هفتم آوریل به سیستم های کامپیوتری این کشور حمله ی سایبری کنند. از این رو، مقامات و سازمان های ذی ربط اسرائیلی همگی در آماده باش کامل هستند و خودشان را برای جلوگیری از هرگونه آسیب جدی به زیر ساخت های سایبری کشورشان آماده کردند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این حمله ی سایبری، با سکان آکادمی همراه باشید.

اگر به سال های گذشته نگاهی بیاندازیم، خواهیم دید که از سال 2013 تاکنون هر سال در هفتم آوریل به کشور اسرائیل حمله ی سایبری شده است. اولین بار این حمله در شب گرامی داشت هولوکاست اتفاق افتاد و هدف هکرها این بود که اینترنت کل این کشور را قطع کنند.

و حالا از آنجایی که هفتم آوریل 2016 نزدیک است -نوزدهم فروردین 1395- دولت اسرائیل انتظار دارد که به زودی حمله ی سایبری دیگری توسط گروه های Anonymous و ضد اسرائیلی رخ دهد. البته لازم به ذکر است که در سال های گذشته به دلیل آمادگی دولت این کشور برای این حمله ی سایبری، گروه هکرهای ناشناس نتوانستند خسارت قابل توجهی به سازمان های اسراییل وارد کنند و کارشناسان امنیتی اسرائیل زیاد نگران این موضوع نیستند.

با این حال در پی این رویداد، شهر اورشلیم Cyber Hackathon را سازماندهی کرده است که در آن گروهی 400 نفره از علاقمندان به سیستم های امنیتی، شرکت کرده اند. البته این رخداد می تواند باعث مشکلات بزرگتری شود زیرا با هک کردن سیستم های کامپیوتری ضروری ممکن است در کنترل چراغ های ترافیکی، خطوط هوایی و سیستم مدیریتی نیروگاه ها اختلالاتی رخ دهد.

 به گفته ی رییس سابق اطلاعات امنیتیِ نیروهای دفاعی کشور اسرائیل و استراتژیست امنیت سایبری -Menny Barzilay- این حمله ی سایبری می نواند خسارت های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی قابل توجهی به کشور اسرائیل وارد کند یا این که باعث سقوط بازارهای سهام، قطع برق و دیگر مشکلات جدی شود؛ ولی بعید به نظر می رسد که خسارت های بزرگ این چنینی رخ دهد و حمله ی سایبری واقعی نمی تواند در این حد وسیع باشد زیرا از آنجایی که هر سال رخ می دهد، کشور اسراییل برای مقابله با آن آماده است.

از دید وی، این درست نیست که این حملات را جنگ بین اسرائیلی ها و افراد ناشناس نامید زیرا افراد مختلفی با هویت های مختلف گرد هم آمده اند و این گروه را تشکیل داده اند و در غالب گروهی ناشناس اقدام به عملیات می کنند. 

تمام سازمان های بزرگ اسرائیل برای مقابله با این حمله ی سایبری آماده هستند و برای این کار با شرکت های امنیتی و ارائه دهنده ی خدمات مربوطه همکاری و تمام سیستم های خود را به روز کرده اند. نظر شما در مورد این حمله ی سایبری چیست؟ لطفاً نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon