دلبری کردن هیلاری کلینتون از غول های فناوری سیلیکون ولی

دلبری کردن هیلاری کلینتون از غول های فناوری سیلیکون ولی

هیلاری کلینتون با برگزیدن رویکردی خاص در مورد سیلیکون ولی (Silicon Valley) از جمله ارائه اینترنت ارزان قیمت، بخشش بدهی کارآفرین ها و ... سعی می کند دل آن ها را به دست آورد! جهت آشنایی بیشتر با سیاست های اتخاذ شده از روی ایشان، با سکان آکادمی همراه باشید.

شاید بتوان گفت که با این حرکت خانم کلینتون، صاحبین فناوری های بزرگ در سیلیکون ولی دیگر سر و پا عاشق او شده باشند و اگر هم عاشق نباشد، حداقل او را خیلی بیشتر از گزینه دیگر یعنی دونالد ترامپ دوست خواهند داشت. با توجه به تورهای جذب سرمایه سان فرانسیسکو، خانم کلینتون و طرح های لو رفته ی او از اقداماتش در رابطه با فناوری، دور از واقعیت نیست که بگوییم دوستی میان کلینتون و سیلیکون ولی یک رابطه دو طرفه است.

برنامه هیلاری کلینتون با نام «Initiative on Technology & Innovation» (پیشگامی در فناوری و نوآوری) روزهای گذشته اعلام شد که شامل موارد متعددی بود. به نظر می رسد این موارد و سایر طرح های ایشان چنان انتخاب شده اند که بدون هیچ شک و شبهه ای بتوانند قلب (و احتمالاً سرمایه و سپس رأی) تمام سیلیکون ولی را به دست آورند که از جمله ی مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- اینترنت پر سرعت و ارزان قیمت در تمامی خانه های آمریکا تا انتهای دوره اول
- تعهد برای دفاع از قوانین بی طرفی شبکه (Net Neutrality) و قوانین کمیسیون ارتباطات فدرال یا FCC
- سرمایه گذاری در علم کامپیوتر و آموزش STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) مانند ارائه کلاس های علوم کامپیوتر بیشتر و آموزش ۵۰ هزار دبیر در این زمینه ها
- تنوع بخشیدن به نیروی کار و بودجه فناوری و آموزش STEM در کالج ها و دانشگاه های سابق مخصوص سیاه پوستان (HBCU)
- وام دانشجویی با تعویق پرداخت اقساط و امکان بخشش ۱۷۵۰۰۰ دلار بدهی برای کارآفرینان، البته در صورتی که کسب و کار آن ها به جوامع آسیب دیده خدمت کند و یا شرکت هایی با اهداف اجتماعی که اثرات قابل اندازه گیری اجتماعی و بهبود قابل مشاهده ایجاد کنند.
- کمیسیون روبان آبی امنیت دیجیتال و رمزگذاری که راه حلی مناسب برای جلوگیری از تداخل اقدامات نظامی، نیروهای قانونی و صنعت تکنولوژی است.
- گروهی حرفه یی از متخصصین، رهبران تجاری و اتحادیه کارگری برای کنترل اقتصاد

البته باید گفت که این تبلیغات نیز مانند تبلیغات انتخاباتی دیگر با وعده های مختلف پر شده و کمتر به راه حل های واقعی آن توجه گردیده است. در واقع مسائل پر دردسر و مشکل تر ماند بحث رمز گذاری یا حمایت از کارگران و یا اقتصاد مشارکتی، چیزهایی هستند که در گروه ها و تیم های کاری اتفاق می افتند و می توان آن را به تأخیر انداخت.

هفته گذشته تعدادی از افراد سرشناس سیلیکون ولی مانند شریل سندبرگ (Sheryl Sandberg)، رید هافمن (Reid Hoffman) و مارک بنیوف (Marc Benioff) رسماً از کلینتون حمایت کردند که احتمال قریب به یقین علت اصلی این حمایت ها همین اسناد و طرح ها باشد!

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon