دردسری که افراد مشهور تجربه‌اش کرده‌اند: هک و انتشار عکس‌های سلبریتی‌ها در اینترنت (Fappening 2.0)

دردسری که افراد مشهور تجربه‌اش کرده‌اند: هک و انتشار عکس‌های سلبریتی‌ها در اینترنت (Fappening 2.0)

این روزها شاهد این موضوع هستیم که عکس‌های خصوصی افراد مشهور به خصوص بازیگران زن در وبسایت‌های مختلف پخش شده است که در دنیای وب، این معضل به اصطلاح  Fappening 2.0 نامیده می‌شود. این‌که چگونه این عکس‌ها هک می‌شوند هنوز مشخص نیست اما یکی از دلایل آن می‌تواند، دسترسی به اکانت‌های شخصی این افراد باشد. تقریبا 3 سال پس از افشاگری‌های عادی که در دنیای واقعی رخ می‌داد، Fappening 2.0 یا «پخش عکس‌های خصوصی سلبریتی‌ها» در دنیای مجازی آغاز شد. برای آشنایی بیشتر با جزئیات این مسئله، با سکان آکادمی همراه باشید.

ماجرا از اینجا آغاز شد که این عکس‌ها در انجمن‌های آنلاین مشهور همچون 4chan و Reddit منتشر می‌شد بنابراین مهار کردن آن‌ها به طور کامل کار دشواری بود. در حالی که نحوهٔ هک شدن این عکس‌ها نامشخص است، احتمال‌ها نشان می‌دهد که عکس‌های خصوصی این افراد به طور غیرقانونی از اکانت‌های شخصی‌شان مانند اکانت گوگل و iCloud و برخی شبکه‌‌های اجتماعی به سرقت رفته است.

بسیاری از این عکس‌ها جزو خصوصی‌ترین عکس‌های بازیگران مشهور هستند -که از آن جمله می‌توان به Emma Watson اشاره کرد- و آن‌ها را در وضعیت نامناسبی نشان می‌دهند. به گفتهٔ وکیل این هنرمندان، برخی از این عکس‌های منتشر شده قانونی هستند و الباقی آن‌ها جزو عکس‌های خصوصی محسوب می‌شوند و از جاهای مختلف برداشته شدند. البته باید ذکر کرد که وکلا در این موارد متخصص هستند. طبق گفته‌های وکلای بازیگران مشهور، مراحل لازم برای حمایت کردن از حقوق این افراد انجام می‌شود.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon