خرید سیستم مدیریت محتوای Magento توسط Adobe به قیمت 1.68 میلیارد دلار

خرید سیستم مدیریت محتوای Magento توسط Adobe به قیمت 1.68 میلیارد دلار

Adobe با Magento توافق کرده تا حق مالکیت CMS مخصوص ساخت فروشگاه‌های آنلاین این شرکت را که هم‌اکنون تحت مالکیت شرکت سهامی خاص است را با مبلغ ۱/۶۸ میلیارد دلار به‌ دست آورد. 

پلتفرم ساخت فروشگاه‌های آنلاین مجنتو مدت زیادی است که مورد توجه ویژه کمپانی‌ها و شرکت‌هایی است که می‌خواهند فروشگاه‌های آنلاین بسازند. به گفتهٔ وب‌سایت تحلیلی-اقتصادی بلومبرگ، این پلتفرم زیرساختی است که بیش از 155 میلیارد دلار حجم مبادلات کالا را پشتیبانی می‌کند و همچنین شرکت‌های بزرگی از جمله Canon و Rosetta Stone نیز برای خدمت‌رسانی به کاربران خود از این پلتفرم استفاده می‌کنند. در واقع، Adobe در نظر دارد تا امکانات پلتفرم Magento را با Experience Cloud خود ترکیب کرده و یک پَک دیجیتال مارکتینگ به‌ همراه ابزارهای تبلیغات و آنالیز وب‌ تولید کند.

نگاهی به سیستم مدیریت محتوای Magento
هم‌اکنون دو نسخه از این سیستم مدیریت محتوا (CMS) در بازار وجود دارد؛ یک نسخهٔ #اپن‌سورس و رایگان که دولوپرها می‌توانند تغییراتی در آن به‌ وجود بیاورند و آن را شخصی‌سازی کنند و یک نسخهٔ غیررایگان که ویژگی‌های بیشتری دارا است که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- Staging
- Loyalty Program Management
- Managed Cloud Hosting 

ادوبی در نظر دارد تا تغییراتی در نحوهٔ دسترسی دولوپرها و بیزنس‌های مختلف به این #سی‌ام‌اس ایجاد کند؛ با این حال این کمپانی اعلام کرده است که جزئیات بیشتر را در زمان بستن قرارداد در اواخر سال ۲۰۱۸ اعلام می‌کند. به علاوه، کمپانی ادوبی با این خرید خود در حال آماده شدن برای جذب کاربران بیشتر به سرویس‌های کلود خود است.

همچنین در این اواخر، کمپانی ادوبی اپ طراحی رابط کاربری و تجربهٔ کاربری خود تحت عنوان XD را به‌ صورت رایگان بر روی پلتفرم کلود خود قرار داده است که به نظر می‌رسد با نگاهی امیدوارانه، راهی برای زنده‌ ماندن نسخهٔ اپن‌سورس مجنتو پیدا می‌شود و دولوپرها می‌توانند با استفاده از آن، چیزهای جدیدی یاد بگیرند و آن‌ را بهبود ببخشند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon