خانه استیو وازنیک به قیمت ۳/۹ میلیون دلار به یک ایرانی به فروش رفت!

خانه استیو وازنیک به قیمت ۳/۹ میلیون دلار به یک ایرانی به فروش رفت!

استیو وازنیک یکی از دو مؤسس اصلی شرکت بزرگ اپل محسوب می شود. در‌واقع زمانی که ایده ساخت کامپیوترهای شخصی به ذهن استیو جابز رسید، او چیزی از فناوری سر در نمی‌آورد لذا به مغزی نیاز داشت تا بتواند تمامی ایده‌های وی را عملی سازد لذا به استیو وازنیک پناه آورد چرا وی به خوبی می‌دانست که چگونه می‌توان یک کامپیوتر را ساخت. چندین سال پیش، استیو وازنیک -که عموما تحت عنوان واز شناخته می شود- خانه‌اش را برای فروش سپرده بود تا اینکه سرانجام خانه‌اش به قیمت ۳/۹ میلیون دلار به فروش رفت.

او از سال ۲۰۱۳ چندین بار اقدام به فروش خانه‌اش کرده بود که برای آخرین بار هم قیمتی معادل با ۴/۱۵۲ میلیون دلار برایش در نظر گرفته بود تا اینکه سرانجام توانست آن را به یک کارآفرین داروساز به نام مهدی باپرجی به قیمتی پایین‌تر از آنچه در نظر داشت -۳/۹ میلیون دلار- بفروشد (مهدی پابرجی یک مخترع، کارآفرین و دانشمند بیوتکنولوژی است. او در حال حاضر یکی از مدیران ارشد شرکت Biotie می‌باشد که یک شرکت دارویی مطرح در ایالات متحده است.)

واز نقشی اساسی در طراحی خانه داشته است. این خانه در سال ۱۹۸۶ تکمیل شد اما این در حالی است که واز چند سالی در آن زندگی نمی کرد. جالب‌ترین چیز در مورد خانه استیو وازنیک این است برخی از نخبه ترین اعضای سیلیکون ولی -از مدیران لینکدین، فیسبوک و … گرفته تا پرسنل مطرح اپل- همه از این خانه تجلیل کرده‌اند و این خانه همان جایی است که فرزندان واز در آن به دنیا آمده اند. این خانه نسبتاً بزرگ از ۶ اتاق خواب مینیمالیستی و مدرن با دیوارهای سفید تشکیل شده که فرد را به یاد فروشگاه های زنجیره ای اپل می اندازند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon