توییتر استارتاپ یادگیری ماشینی Magic Pony را خرید

توییتر استارتاپ یادگیری ماشینی Magic Pony را خرید

چندی پیش توییتر اقدام به خرید یک استارتاپ یادگیری ماشینی به نام مجیک پونی (Magic Pony) کرد. این سومین خرید هوش شبکه ی اجتماعی توییتر در زمینه ی مصنوعی در ۳ سال گذشته است. فناوری مجیک پونی که یک استارتاپ یادگیری ماشینی در لندن است، در پردازش بصری تخصص دارد و ظاهراً توییتر پس از دو خرید مشابه خود، به این فناوری علاقه مند شده است. طبق آن چه که در یکی از پست های بلاگ توییتر در مورد این معامله بیان شد، مجیک پونی «الگوریتم هایی می سازد که می تواند ویژگی های تصویری را درک کند.» اگر بخواهیم به طور ساده تر یادگیری ماشینی مجیک پونی را توصیف کنیم می توانیم بگوییم که این استارتاپ فناوری تشخیص تصویر را در اختیار دارد. برای آشنایی با جزئیات خبر، با سکان آکادمی همراه باشید.

با خرید این استارتاپ، کارکنان مجیک پونی به توییتر کورتکس (Twitter Cortex) خواهند پیوست. توییتر کورتکس در واقع نام تیم داخلی یادگیری ماشینی توییتر است. همان طور که گفته شد این سومین خرید توییتر در ۳ سال گذشته در زمینه یادگیری ماشینی است. دو خرید قبلی این شرکت Madbits در سال 2014  و Wheltlab در تابستان سال گذشته بود. مدیر عامل توییتر، جک دورسی، در مورد این خرید گفته است:

تقویت توانایی ها در پخش زنده و ویدویی، توانایی و قدرت خلاقیت زیادی به توییتر می بخشد.

با توجه به این حرف آقای دورسی، می توان چنین برداشت کرد که کارهایی که توییتر می کند فراتر از صرفاً کار بر روی تصاویر می باشد.به نظر شما آیا توییتر با این اقدام خود خواهد توانست به دوران اوج خود باز گردد یا خیر؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon