تغییر عنوان شغلی طراح ارشد اپل: جانی آیو

تغییر عنوان شغلی طراح ارشد اپل: جانی آیو

طی روزهای گذشته شرکت اپل اعلام کرد که طراح ارشد انگلیسی این شرکت -جاناتان آیو- از این پس با عنوان شغلی جدید در شرکت اپل ادامه همکاری خواهد داشت. تاکنون سمت جانی آیو Chief Designer یا همان طراح ارشد بوده اما از این پس عنوان شغلی وی به Chief Designer Officer تغییر خواهد یافت. حال ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که این تغییر عنوان شغلی چه تغییری در ماهیت کاری که جاناتان در اپل انجام می‌دهد ایجاد خواهد کرد. برای یافتن پاسخ به این سوال، با وبلاگ سکان آکادمی همراه باشید.

در مصاحبه‌ای که جاناتان آیو با نشریه گاردین انجام داد، وی اظهار کرد که او از این پس دیگر درگیر مسائل مدیریتی اپل نخواهد بود و این مسائل به ۲ پرسنل دیگر اپل واگذار خواهند شد. به عبارت دیگر، جانی آیو تمام تمرکز خود را روی طرح ها، ایده ها، خلاقیت‌های هنری نرم‌افزارها و سخت افزارهای اپل خواهد گذاشت و به نظر هم می‌رسد که اتخاذ چنین رویکردی از طرف تیم کوک -مدیرعامل فعلی اپل- تصمیم درستی باشد چرا که اپل نیاز دارد تا در برابر سایر رقبای فعال در حوزه فناوری به‌خصوص سامسونگ حرف‌های جدیدی برای گفتن داشته باشد.

عنوان شغلی Chief Designer Officer عنوان نسبتاً جدیدی هم هست زیرا اگر به گشت و گذار در وب بپردازیم، خواهیم دید که در شرکت های مختلف سمتی با این عنوان شغلی، کمتر مشاهده می شود. جالب است بدانیم وقتی شرکت اپل ایده ای را برای اولین بار اجرا می کند، سایر شرکت های حوزه فناوری نیز دنباله رو این شرکت می گردند! حال می بایست منتظر بمانیم و ببینیم که آیا سایر شرکت های تولید کننده تجهیزات الکترونیک به‌خصوص لپ تاپ،‌ موبایل و تبلت در آینده‌ای نه چندان دور از چنین عنوان شغلی برای مدیران طراحی خود استفاده خواهند کرد یا خیر.

نظر شما چیست؟ آیا جاناتان آیو با کنار گذاشتن مسائل مدیریتی در اپل و تمرکز کردن روی طراحی محصولات جدید خواهد توانست محصولات اپل را بیش از این در دل مشتریانش جا کند؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon