تأیید رسمی خرید GitHub به مبلغ ۷.۵ میلیارد دلار توسط Microsoft

تأیید رسمی خرید GitHub به مبلغ ۷.۵ میلیارد دلار توسط Microsoft

مایکروسافت رسماً خرید گیت‌هاب را به ارزش 7.5 میلیارد دلار تأیید کرده و هدفش از این سرمایه‌گذاری بحث‌برانگیز خود را ادامهٔ فعالیت‌های انجام شده در راستای افزایش میزان خلاقیت و آزادی در دنیای دولوپرها عنوان کرده است.

در همین راستا، انتظار می‌رود Nat Friedman، بنیان‌گذار کمپانی زامارین و قائم‌مقام مایکروسافت، به سمت مدیرعاملی گیت‌‌هاب منصوب شده و در مقابل Chris Wanstrath، مدیرعامل کنونی گیت‌هاب، به عنوان یکی از مدیران فنی ارشد مایکروسافت به فعالیت خود ادامه دهد.

همچنین در متن خبر انتشار یافته تأکید شده که گیت‌هاب همچنان به عنوان یک پلتفرم باز و مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد! و بدین ترتیب دولوپرها می‌توانند مطابق گذشته در این پلتفرم هاستینگ سورس‌کد فعالیت نمایند. لازم به ذکر است که این معامله در قالب واگذاری سهام بوده و پس از اتمام مراحل آن، گیت‌هاب به عنوان یکی از بخش‌های کلود مایکروسافت به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

از آغاز انتشار این خبر، بسیاری از کاربرانی که تمایلی به استفاده از محصولات و امکانات وابسته به مایکروسافت ندارند به دنبال استفاده از سرویس‌های جایگزینی نظیر GitLab بوده و انتظار می‌رود شاهد تغییراتی در میزان محبوبیت گیت‌هاب باشیم.

حال نوبت به نظرات شما می‌رسد. از دید شما، مایکروسافت با تصاحب شرکت‌های مطرحی همچون لینکداین، گیت‌هاب و غیره، چه سیاستی را دنبال می‌کند؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را با دیگر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon