بیت‌کوین برای اولین بار مرز 2000 دلار را شکست!

بیت‌کوین برای اولین بار مرز 2000 دلار را شکست!

بیت‌کوین که محبوب‌ترین ارز دیجیتالی و رمزگزاری شدهٔ دنیا است، برای اولین بار به قیمت بیش از 2000 دلار رسید و این در حالی است که امسال بیت‌کوین یک موج بیش از 100 درصدی در نمودار رشدش را تجربه کرده و قیمت آن در حال حاضر 2177 دلار است.

پیش از هرچیز، اگر نمی‌دانید که بیت‌کوین چیست، توصیه می‌کنیم به مقالهٔ بیت‌کوین (Bitcoin) چیست؟ مراجعه نمایید. فاکتورهای مختلفی مانند شرایط مطلوب آن در بازار آسیا و همچنین تبلیغات و بحث‌های مثبت صورت گرفته باعث رسیدن ارزش بیت‌کوین به چنین جایگاهی شده است؛ جالب است بدانید اتفاقی که برای بیت‌کوین افتاد باعث شد تا تمام ارزهای دیجیتالی دنیا به جایگاه بالاتر و قابل‌توجهی برسند.

این ارزش جدید، سرمایه کل در گردش بیت‌کوین‌ها را به رقم 32.92 دلار رسانید و این در حالی است که قیمت بیت‌کوین در ماه مارس سال قبل در کاهش سالانهٔ خود به 891.51 دلار رسیده بود.

دلایل این رشد شدید بیت‌کوین
در گذشتهٔ نه چندان دور، ارزهای دیجیتالی راه خود را پیدا کرده‌ بودند و معروفیتی درخور‌ توجه دست یافته بودند و مردم ارز دیجیتالی را به حکم طلا می‌دیدند؛ مانند یک دارایی که می‌تواند ارزش خود را در زمان‌های بی‌ثباتی حفظ کند (البته نیاز به توضیح نیست که رشد سریع در ارزهای دیجیتالی دیگر مانند Ethereum ،Litecoin و Lumen هم به معروفیت بیشتر بیت‌کوین کمک کرده است.)

دلیل مهم دیگر در رشد بیت‌کوین قوانین جدیدی بود که در ژاپن اجرا رشد و با بیت‌کوین مانند یک عضو رسمی از سیستم بانکی این کشور رفتار شد؛ همچنین در چین هم سرمایه‌گزاری در بیت‌کوین با ریسک خیلی کمی مواجه بود که این هم به دلیل اقتصاد روبه رشد چین در افزایش محبوبیت بیت‌کوین بی‌تأثیر نبود.

جدا از این پیشرفت‌هایی که بیت‌کوین کرده است، در حال حاضر تبلیغات و صحبت‌های زیادی درمورد بیت‌کوین می‌شود که همهٔ آن‌ها مثبت و به نفع این نوع ارز است. همهٔ ما می‌دانیم که بیت‌کوین سقوط‌های ناگهانی می‌کند، اما در حال حاضر همه‌ چیز در مورد آن مثبت است؛ روزبه‌روز افراد بیشتری آن‌را می‌شناسند و معروف‌تر می‌شود و همچنین افراد بیشتری به اهمیت آن پی‌ می‌برند.

اگر شما هم فعالیت‌ یا مطالعاتی در ارتباط با بیت‌کوین داشته‌اید، نظرات و دیدگاه‌های خود را دربارهٔ این رشد ناگهانی بیت‌کوین در بخش نظرات با ما و سایر کاربران سکان آکادمی درمیان بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon