به زودی دکمه «Buy» به نتایج جستجوی گوگل اضافه خواهد شد

به زودی دکمه «Buy» به نتایج جستجوی گوگل اضافه خواهد شد

امروزه خریدهای آنلاین به امری بدیهی مبدل شده و خبر خوشحال کننده این که وقتی سونامی های فناوری در کشورهای جهان اول رخ می‌دهد و امواج اش پس از چند سال به ایران می رسد، از این امواج استقبال شده و کارآفرینان ایرانی از یک سو و کاربران اینترنتی هم از سوی دیگر به یکدیگر اعتماد کرده و همین مسأله منجر به رشد فناوری های نوین در کشورمان می‌گردد و شاهد این ادعا هم بوجود آمدن خرده فروشی های آنلاینی همچون دیجی کالا است. به گفته امید کردستانی (مدیر ارشد تجاری گوگل)، در آینده‌ای نه چندان دور، موتور جستجوی گوگل دکمه ای با لیبل Buy به نتایج جستجو اش اضافه خواهد کرد.

آقای کردستانی در گفتگویی که با شبکه خبری بی بی سی انجام داد اظهار داشت که "خیلی زود کاربران موتور جستجو گوگل شاهد دکمه خرید در نتایج جستجو خواهند بود." دکمه خرید گوگل این امکان را به کاربران می‌دهد تا بدون نیاز به ترک کردن صفحه جستجوی گوگل، در صورت تمایل خرید خود را نهایی کنند. به عبارت دیگر، کاربران اصلاً نیازی نخواهند داشت تا به منظور خرید کالا یا خدمات مد نظرشان، به صفحه‌ای از وب سایت فروشنده بروند بلکه خواهند توانست از داخل موتور جستجوی گوگل این کار را انجام دهند اما این در حالی است که گوگل هم پس از انجام هر خرید موفق، درصدی از فروشنده خواهد گرفت.

هنوز کاملاً مشخص نیست که سازوکار سیستم خرید گوگل به چه شکلی خواهد بود، آیا فروشندگان کالا و خدمات این امکان را خواهند داشت که خود انتخاب کنند که آیا دکمه Buy برای ایشان در نتایج جستجو فعال گردد یا نه و نکته دیگر اینکه رنکینگ سایت‌ها از آن پس به چه شکل محاسبه خواهد شد!

به هر حال آنچه مسلم است این که مدیران گوگل به‌خصوص هم وطن عزیزمان -آقای امید کردستانی- در نظر گرفته‌اند تا سهمی از خرید و فروش‌های آنلاین را به خود اختصاص دهند و به نوعی به کارزار با شرکت های مطرحی همچون eBay و Amazon خواهند رفت.

به نظر شما آیا دکمه خرید گوگل به منزله برگ برنده دیگری برای این غول فناوری دنیا در برابر رقبا خواهد بود و یا این ایده هم همچون برخی ایده‌های دیگر گوگل مثل عینک کوگل از جذابیت بسیاری از طرف کاربران برخوردار نخواهد شد. نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذراید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon