برنامه‌نویس روسی که مظنون به هک انتخابات آمریکا بود، بازداشت شد!

برنامه‌نویس روسی که مظنون به هک انتخابات آمریکا بود، بازداشت شد!

یک برنامه‌نویس روسی به‌ نام Pyotr Levashov براساس حکم بین‌المللی صادر شده توسط سازمان اجرای قانون آمریکا در کشور اسپانیا دستگیر شد. طبق اعلام شبکهٔ خبریRT روسیه، Levashov مظنون به راه‌اندازی حملات سایبری است که بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیرگذار بوده‌ است. در ادامه با بررسی چندوچون این موضوع، با سکان آکادمی همراه باشید.

به گزارش رویترز، مبنی بر درخواست FBI، پلیس اسپانیا یک برنامه‌نویس روسی به نام Peter Levashov را که محققان امنیت سایبری با نام مستعار Peter Severa شناسایی کرده‌ بودند دستگیر کرد و این در حالی است که سفارت روسیه از دادن جزئیات بیشتر راجع به این دستگیری، خودداری کرده‌ است اما برطبق اعلام شبکهٔ RT روسیه، Levashov مظنون به راه‌‌اندازی حملات سایبری‌ای است که بنا به اتهامات، نتیجهٔ انتخابات آمریکا را تحت تاثیر قرار داده‌ است. در همین راستا، سخنگوی بخش جنایی وزارت دادگستری آمریکا اظهار داشته:

مسئلهٔ دست‌گیری اتفاق افتاده و جزئیات مربوط به آن به صورت مسکوت و مهروموم شده باقی مانده و ما در این لحظه هیچ اطلاعات دیگری برای ارائه دادن نداریم.

دستگیری این برنامه‌نویس براساس حکم بین‌المللی صادر شده توسط ایالات متحدهٔ آمریکا بوده و مقامات روس در حال برنامه‌ریزی برای استرداد وی می‌باشند؛ شایان ذکر است که دولت آمریکا، روسیه را به هک و نفوذ در ایمیل‌های حذب دموکرات جهت کمک به برتری دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا متهم کرده‌ است اما این در حالی است که در حال حاضر، کنگرهٔ آمریکا در حال بررسی صحت و سقم این موضوع است.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon