برترین فریمورک‌های PHP در سال ۲۰۱۵

برترین فریمورک‌های PHP در سال ۲۰۱۵

سایت SitePoint چیزی در حدود یک ماه پیش یک نظرسنجی در مورد محبوب‌ترین فریم ورک های زبان برنامه نویسی پی اچ پی در سطح دنیا به راه انداخت که در آن حدوداً ۷۸۰۰ برنامه نویس و توسعه‌دهنده شرکت کردند و همانطور که انتظار می رفت، همچون سال گذشته، فریم ورک لاراول باز هم گوی سبقت را از مابقی فریم ورک ها ربود. برای آگاهی از جایگاه سایر فریم ورک های در بررسی سال ۲۰۱۵، با وبلاگ سکان آکادمی همراه باشید.

جالب است بدانیم که بیشتر کشورهای انگلیسی زبان علاقه خاصی به فریم ورک لاراول از خود نشان داده‌اند و این در حالی است که کشور فرانسه بیشتر متمایل به فریم ورک سیمفونی بوده است (شاید به این خاطر که زادگاه این فریم ورک محبوب همین کشور است.) و در مقایسه با نظرسنجی سال گذشته، میزان محبوبیت فریم ورک فالکون به طرز قابل توجهی کاهش یافته است. در ادامه با جدول این نظرسنجی بر اساس میزان محبوبیت بر اساس کشور آشنا خواهیم شد:

در پاسخ به این سؤال که چرا فریم ورک Laravel در مدت زمان کوتاهی میزان محبوبیت بسیار قابل توجهی پیدا کرده است، بایستی گفت که دلایل بسیار زیادی در این زمینه دخیل بوده اند. تیلور آتول (مبتکر فریم ورک محبوب لاراول)‌ به خوبی این فریم ورک را مستندسازی کرده است. علاوه بر این، ایشان سرویس های تجاری و مشارکت هایی را هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیر مستقیم به راه انداخته است که از آن جمله می‌توان به وب سایت Laracasts اشاره کرد که به صورت ویدیویی به آموزش این فریم ورک می پردازد. سایت Larajobs نیز مکان مناسبی است برای کسانی که به دنبال برنامه نویس پی اچ پی به‌خصوص برنامه نویسان پی اچ پی که با فریم ورک لاراول کار می‌کنند است. به نظر می‌رسد که آقای تیلور آتول با اصول برندسازی نیز به خوبی آشنا است چرا که تی شرت های اختصاصی لاراول نیز به بازار عرضه شده اند. شاید به جرأت بتوان گفت یکی دیگر از دلایل محبوبیت فریم ورک لاراول، سادگی کار با آن است اما این سادگی کار با فریم ورک به هیچ وجه از قدرتی که در اختیار برنامه نویس قرار می‌گیرد نمی کاهد. به نظر شما اکثر برنامه نویسان پی اچ پی در ایران از کدام فریم ورک استفاده می‌کنند و محبوب‌ترین فریم ورک در ایران کدام است؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon