با صدای خود متن ها را در گوگل داکس ویرایش و فرمت کنید

با صدای خود متن ها را در گوگل داکس ویرایش و فرمت کنید

نزدیک به شش ماه بعد از معرفی قابلیت تایپ صوتی در گوگل داکس، این شرکت امکان استفاده از فرمان های صوتی را نیز به آن افزوده است. از این پس می توانید با استفاده از صدای خود، اسناد را در گوگل داکس ویرایش و فرمت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، با سکان آکادمی همراه باشید.

این فهرست بزرگ فرامین صوتی، شامل تمامی آن چیزی است که در گوگل داکس برای ویرایش اسناد خود به آن ها نیاز دارید؛ فرمان هایی برای تنظیم متن، افزودن فهرست ها و جداول و حرکت در میان متون. البته محدودیت هایی نیز وجود دارد مثل محدودیت در افزودن برخی کاراکترهای خاص! این فرمان های صوتی در حال حاضر فقط برای کروم تحت دسکتاپ قابل دسترسی هستند و برای دسترسی به این امکان، از بخش Voice typing در منوی Tools استفاده کنید.

این ویژگی عملکردی شبیه به NaturallySpekaing Nuance's Dragon و سایر نرم افزارهای مشابه دارد. به سادگی می توانید از عباراتی چون "Delete Last Paragraph" برای پاک کردن بند آخر یا " Insert Table 10 Rows by 3 Columns" برای کشیدن جدولی با 10 ردیف و 3 ستون استفاده کنید. در پشت صحنه، این قابلیت جدید از موتور پردازش زبانی استفاده می کند که در Google Now نیز به کار رفته است. بنابراین با گفتن عباراتی مانند "Make Bigger" می توانید اندازه ی فونت ها را نیز افزایش دهید.

با وجود این که یادگیری تمام فرمان هایی که هزاران ترکیب از آن ها وجود دارد کمی وقت گیر است اما به نظر می رسد که این ویژگی، ابزار مفیدی برای کسانی است که تجربه ی استفاده ی Hands-free از نرم افزار ها را ترجیح می دهند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon