با جهانی شدن شبکه اشیاء، "شهرهای هوشمند" در سراسر جهان توسعه می یابند!

با جهانی شدن شبکه اشیاء، "شهرهای هوشمند" در سراسر جهان توسعه می یابند!

شبکه ی اشیاء که برنامه ی شهر آمستردام در زمینه ی اینترنت اشیاء است و تحقق رویای "شهر هوشمند" را برای توسعه دهندگان ممکن می سازد، در حال گسترش بین المللی است. قرار است با الهام از ایده ی شبکه نامحدودی که بتواند تمامی دستگاه ها را از هر نوعی در سراسر شهر به یکدیگر متصل کند، گروه هایی در ایالات متحده، برزیل، آرژانتین، آفریقای جنوبی، هند و انگلستان، شبکه اشیاء را برای کشور خود راه اندازی کنند. در ادامه توضیحات بیشتری درمورد این شبکه بیان خواهیم کرد، با سکان آکادمی همراه باشید.

در ماه اگوست امسال، شبکه اشیاء در پایتخت هلند راه اندازی شد، این شبکه بر اساس تکنولوژی نسبتاً جدید LoRaWAN است و در حال حاضر برای ایجاد سیستمی برای اطلاع تعمیرکاران قایق در زمان شروع نشتی کشتی استفاده می شود. چنین شبکه ای عملاً می تواند هر نوع سنسور دیجیتالی را به هر اپلیکیشنی متصل کند، برای مثال، هشدار دادن به مسئولان هنگامی که سطل های زباله باید تخلیه شوند.

ایده هایی که در آمستردام مورد بحث قرار گرفت شامل سنسور دما برای نگهداری مواد غذایی، حمل و نقل و ابزاری برای یافتن کودکان گمشده بود. علاوه بر این، تیم هایی در شهرهای بوستون ایالات متحده، سائوپالو برزیل، بوینس آیرس آرژانتین، کیپ تاون آفریقای جنوبی، کوچی هند، سیدنی استرالیا و منچستر انگلستان برای راه اندازی شبکه های محلی شروع بکار کردند.

با توجه به این که تا به امروز بسیاری از "شهرهای هوشمند" در سراسر دنیا در مقیاس کوچک بوده و یا متکی به سیستم های اختصاصی بوده اند، ایده ی پلتفرم نامحدود و متعلق به اجتماع که می تواند سکوی پرش مورد نیاز برای ایجاد پروژه های اینترنت اشیاء در سطح شهر باشد، امری عادی است. فقط باید امیدوار بود که این شبکه ها قابل اعتماد باشند. نظرات خود را در مورد راه اندازی چنین سیستمی در ایران و مزیت ها و مشکلات احتمالی آن با خوانندگان سکان آکادمی در میان بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon