اپل درصدد ساخت دومین دیتاسنتر کاملاً سازگار با محیط­ زیست در دانمارک

اپل درصدد ساخت دومین دیتاسنتر کاملاً سازگار با محیط­ زیست در دانمارک

با توجه به اخبار منتشر شده از سوی شرکت اپل، این غول تکنولوژی در حال برنامه‌ریزی برای ساخت یک دیتاسنتر جدید در دانمارک بوده و ساخت آن‌ را از نیمهٔ دوم سال 2019 آغاز خواهد نمود.

این پروژه هم‌اکنون در مراحل آغازین خود بوده و پس از طی مراحل قانونی، به‌ عنوان دومین دیتاسنتر اپل در کشور دانمارک رسمیت خواهد یافت اما نکته‌ٔ حائز اهمیت مرتبط با این پروژه، منابع تأمین انرژی آن است و اپل به‌ عنوان یکی از سبزترین شرکت‌های دوست‌دار محیط‌زیست در دنیا، تمامی انرژی لازم برای این دیتاسنتر را از منابع تجدیدپذیر تأمین خواهد نمود به طوری که به گفتهٔ Erik Stannow، از مدیران اپل در اسکاندیناوی، انرژی لازم برای این پروژه به‌ صورت کامل از روز نخست با منابع تجدیدپذیر تأمین خواهد شد.

دیتاسنترها به‌ طور معمول ساختمان‌‌هایی عظیم و دارای تعداد زیادی سرور هستند و معمولاً در شرکت‌‌های بزرگ هر کدام برای ارائهٔ سرویس خاصی از آن شرکت راه‌‌اندازی می‌‌شوند و در این مورد نیز دیتاسنتر دوم اپل در دانمارک پشتیبان سرویس‌های iTunes، App Store، iMessage ،Maps و Siri برای کاربران سراسر اروپا خواهد بود. دیتاسنتر معرفی شده هزینه‌‌ای در حدود 921 میلیون دلار برای اپل به‌ همراه خواهد داشت و این در حالی است که پروژه‌‌های مشابهی نیز در ایرلند و با تمرکز بر منابع نو، در حال طراحی و توسعه می‌‌باشند.

همان‌طور که مشخص است، این مراکز برای ارائهٔ خدمات به حجم زیادی از انرژی به‌ صورت مداوم نیاز دارند و به‌ دلیل زیرساخت قوی منابع انرژی تجدیدپذیر نظیر انرژی باد در دانمارک، این کشور برای دومین بار به عنوان محلی برای ساخت دیتاسنتر اپل انتخاب شده است. نخستین دیتاسنتر اپل در این کشور در اواخر سال 2017 میلادی فعالیت خود را به‌ صورت رسمی شروع کرد و ادعا شده است که تمامی انرژی آن از منابع دوست‌دار محیط‌زیست و بخشی به‌ طور مشخص از دورریز مزارع تأمین می‌گردد. همچنین اپل ادعا کرده است که انرژی گرمایی حاصل از کار این دیتاسنتر را هم به مناطق مسکونی اطراف ارسال خواهد نمود تا با یک تیر، دو نشان را زده باشد!

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon