اوراکل به عنوان بهترین سیستم مدیریت دیتابیس سال 2015 انتخاب شد

اوراکل به عنوان بهترین سیستم مدیریت دیتابیس سال 2015 انتخاب شد

سایت DB-Engines یکی از معتبرترین منابع رنکینگ سیستم‌های مدیریت دیتابیس است که از الگوریتم های خاصی برای رتبه بندی دیتابیس ها استفاده می‌کنند و به نوعی می‌توان گفت که توانسته اعتماد بسیاری از شرکت های آی تی و توسعه دهندگان را نیز به خوب جلب کند. در سال گذشته -2015- این سایت سیستم مدیریت دیتابیس Oracle را به عنوان سیستم سال معرفی کرد. برای آشنایی با جزئیات این رنکینگ، با سکان آکادمی همراه باشید.

البته این برتری نسبی سیستم مدیریت دیتابیس اوراکل صرفاً محدود به سایت DB-Engines نشده بلکه فرصت های شغلی مرتبط با توسعه ی نرم افزار، پروفایل های شبکه ی اجتماعی لینکدین و همچنین پرسش و پاسخ‌های ایجاد شده در سایت استک اورفلو نیز مهر تاییدی بر برتری این دیتابیس هستند! در سال‌های گذشته، سیستم مدیریت دیتابیس اوراکل به محبوبیت قابل توجهی دست یافته است و در سال 2015 توانست با اختصاص 56.9 امتیاز به خود، در صدر جدول قرار گیرد. شرکت بزرگ اوراکل طی سه سال گذشته با افت و خیزهای بسیاری مواجه بوده اما سال 2015 سال خوبی برای این شرکت بود.

در این رده بندی، پس از اوراکل، سیستم مدیریت دیتابیس MangoDB با کسب 55.13 امتیاز قرار گرفت که در سال‌های 2014 و 2013 به عنوان برترین سیستم معرفی شده بود و جایگاه سوم هم به Cassandra با 32.2 امتیاز اختصاص داده شده است. از جمله دیگر سیستم‌های مدیریت دیتابیسی که از عملکرد نسبتاً خوبی برخورداند و در این رده بندی نیز معرفی شده اند می‌توان به PostgreSQL, MySQL, SQLite و MariaDB اشاره کرد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon