انجام کمک‌های بشردوستانه فقط با صرف 20 ثانیه در سایت Goodeed

انجام کمک‌های بشردوستانه فقط با صرف 20 ثانیه در سایت Goodeed

Goodeed با ایجاد همزمان کمپین هایی در انگلستان، ایالات متحده و آلمان و همچنین با راه اندازی وب سایت رسمی خود با آدرس goodeed.com، رسماً به یک سایت جهانی تبدیل شده است. هدف سایت غیر انتفاعی Goodeed استفاده از آگهی های تبلیغاتی برای به دست آوردن پول مورد نیاز به منظور کمک های بشردوستانه است. این استارتاپ با استفاده از درآمدی که از آگهی هاای 20 ثانیه ای خود بدست می آورد، به تأمین نیازهای مالیِ سازمان های غیردولتی کمک می پردازد.

در صفحه اصلی این سایت سه نوع کمک مالی مربوط به احیای جنگل ها، انجام واکسیناسیون برای ریشه کنی بیماری فلج اطفال و تامین وعده های غذایی برای افراد فقیر وجود دارد و شما می توانید مطابق میل خود، نوع کمک مالی مورد نظر را انتخاب کنید، سپس یک آگهی تجاری نمایش داده می شود و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که این آگهی را به مدت حداقل 20 ثانیه تماشا کنید.

درآمد کسب شده از این آگهی ها، به سازمان های غیردولتی مانند برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد، صندوق جهانی طبیعت، یونیسف، ویفارست (سازمانی با هدف احیای جنگل ها) و ... پرداخت می شود.

گودید توسط نوجوانی ۱۹ ساله به نام وینسنت توبول فلاچیر تاسیس شد، که به گفته ی خود وینسنت این ایده پس از خواندن کتاب "ایجاد کسب و کار اجتماعی" نوشته ی محمد یونس (برنده جایزه نوبل صلح) به ذهنش خطور کرده است.

گودید از سال 2014 در فرانسه بصورت نسخه باز بتا فعالیت دارد و با بیش از 60000 کاربر، بیشتر از نیم میلیون کمک مالی کرده است. نکته جالب توجه این است که بر طبق آمار گودید، بیش از نیمی از کاربران کمتر از 35 سال دارند و 70 درصد آنها قبلاً به هیچ موسسه دیگری کمک نکرده بودند. این آمار نشان می دهد که نسل جدید تمایل دارند تا به جای روش های قدیمیِ کمک های بشردوستانه، از روش های جدید کمک رسانی استفاده کنند. در واقع، کاربران اینترنت می توانند به جای تماشای ویدئوهای تفریحی و سرگرمی، فقط با صرف 20 ثانیه، فرد گرسنه ای را سیر کنند، درختی بکارند یا هزینه واکسن کودک فقیری را تامین کنند.

به گفته مدیران این استارتاپ، تاکنون 200000 وعده غذایی از طریق برنامه جهانی غذا در اختیار کودکان کنیا قرار گرفته است، 100000 درخت در بورکینافاسو و اتیوپی توسط سازمان ویفارست کاشته شده است، و بیش از 180000 کمک مالی برای واکسیناسیون تامین شده است. و مهمتر از همه اینها، این شرکت 50000 لیتر آب کلر را برای مراکز درمانی ابولا در سیرالئون جمع آوری کرده و به تامین هزینه های دندانپزشکی 10000 کودک در کامبوج کمک کرده است.

اگر شما هم تمایل به کمک های بشردوستانه دارید می توانید بر روی لینک این سایت که در بالا به آن اشاره شده کلیک کرده و به بهتر شدن وضعیت کره زمین و مردمانش کمک کنید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon