انتشار نسخهٔ 3.0 کد ادیتور Sublime

انتشار نسخهٔ 3.0 کد ادیتور Sublime

بدون شک Sublime Text یکی از محبوبترین ادیتورهای کدنویسی در بین دولوپرهای حرفه‌ای است و چندی پیش شاهد عرضهٔ نسخهٔ ۳ از این نرم‌افزار محبوب بودیم و در این مطلب به بررسی ویژگی‌های جدید نسخهٔ 3.0 سابلایم خواهیم پرداخت.

تغییراتی که در نخستین نگاه توجه را به خود جلب می‌کنند بیشتر مربوط به ظاهر این نرم‌افزار هستند و مواردی نظیر: آیکان جدید، تم‌های رنگی متفاوت، حرکت نرم‌تر اسکرول صفحه و ... را شامل می‌شود اما این در حالی است که به طور کلی نسخهٔ 3 به نسبت ورژن بتا ارائه شده در سپاتمبر 2016 و همچنین نسخهٔ 2، از سرعت بالاتری در پردازش اطلاعات و کدهای نوشته شده برخوردار است. همچنین افزایش دقت در بررسی غلط‌های تایپی و تغییر رنگ سینتکس‌، به دولوپرها کمک می‌کند تا میزان خطاهای مربوط به زمان کدنویسی را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهند.

Sublime Text 3.0 برای ۳ سیستم‌عامل لینوکس، مک و ویندوز ارائه شده است؛ در نسخهٔ لینوکس ریپازیتوری‌های apt ،yum ،pacman و سلکشن X11 متناسب با آپدیت‌ها به‌روزرسانی خواهند شد. در نسخهٔ مربوط به سیستم‌عامل مک، علاوه بر تغییرات ظاهری، پشتیبانی از قسمت تاچ‌بار، امکان تغییر رنگ عنوان پنجره و بهبود کارایی و هماهنگی با مرورگر از جمله مواردی هستند که تجربه بهتری را برای کاربر فراهم می‌کنند. در سیستم‌عامل ویندوز نیز پشتیبانی از فرمان‌های تاچ، بهبود عملکرد اسکرول صفحه در حالت تاچ، تشخیص سریع‌تر و دقیق‌تر تغییرات انجام شده از جمله تغییرات نسخه 3.0 به نسبت نسخه‌های پیشین است.

همچنین لازم به ذکر است که لایسنس این نرم‌افزار برای کاربرانی که آن را از فوریه 2013 به بعد خریداری کرده‌اند در نسخهٔ 3.0 نیز معتبر خواهد بود.

حال نوبت به نظرات شما می‌رسد. شما از چه ادیتوری برای کدنویسی، خواه فرانت‌اند و خواه بک‌اند، استفاده می‌کنید و دلایل انتخاب شما چیست؟ نظرات، دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon