انتشار نسخهٔ ۵.۲ زبان HTML به همراه ویژگی‌­های جدید

انتشار نسخهٔ ۵.۲ زبان HTML به همراه ویژگی‌­های جدید

در سال 2014، کنسرسیوم W3C اعلام کرد که در هر سال نسخهٔ جدیدی از HTML را منتشر خواهد کرد و این در حالی است که در سال ۲۰۱۶ هم نسخهٔ 5.1 از این زبان منتشر شد و این روند کماکان ادامه یافت تا اینکه اکنون (سال ۲۰۱۷) نیز نسخهٔ 5.2 به عنوان دومین سری از HTML 5 ارائه شده است.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، HTML 5.2 تبدیل به نسخهٔ رسمی W3C شد؛ نسخه‌ای که ویژگی‌های قابل‌توجهی در آن ارائه شده و باگ‌های موجود برطرف شده است (همچنین ویژگی‌هایی که دیگر در وب منسوخ شده‌اند، از آن حذف شده است).

ویژگی‌ها و تغییرات در HTML 5.2
تعدادی از ویژگی‌های جدید که در این نسخه اضافه شده‌اند، در واقع یکپارچگی کار انجام شده در W3C می‌باشند که Payment Request API را شامل می‌‌شوند. این API، امکان تراکنش‌های آسان‌تر و بدون خطا را فراهم می‌کند؛ همچنین برای امنیت بیشتر، قوانین امنیتی محتوا نیز اضافه شده است.

علاوه بر موارد فوق، دربارهٔ قسمت‌های کنار گذاشته شده در این نسخه باید گفت که سیستم افزونهٔ قدیمی حذف شده است چرا که با ظهور تکنولوژی‌های جدید وب، ویژگی‌های اضافه شده توسط افزونه‌ها، به بخشی جدایی‌ناپذیر از وب تبدیل شده‌اند.

طبق خبر منتشر شده راجع به نسخهٔ جدید HTML، به‌روزرسانی‌هایی در قسمت main صورت گرفته است که پشتیبانی از الگوهای طراحی رسپانسیو را ممکن می‌کند. همچنین از این پس می‌توان تگ style را داخل تگ body استفاده کرد و بسیاری از محدودیت‌های کدنویسی حذف شده‌اند؛ در حالی که برای افزایش امنیت و قابلیت تعامل بیشتر، تعداد دیگری از این محدودیت‌ها تقویت شده‌اند!

قطعاً می‌توان گفت که تغییرات بسیاری در HTML 5.2 اعمال شده است که لیست این تغییرات را می‌توانید در اینجا ببینید. همچنین این نسخه همراه با اولین پیش‌نمایش عمومی HTML 5.3 منتشر شده است و این در حالی است که HTML 5.3 در سال 2018 عرضه خواهد شد. 

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon