انتخاب شدن دونالد ترامپ و روانه شدن کارکنان آمریکایی حوزهٔ تکنولوژی به کانادا

انتخاب شدن دونالد ترامپ و روانه شدن کارکنان آمریکایی حوزهٔ تکنولوژی به کانادا

بر اساس یک نظرسنجی مشخص شد که شرکت‌های فناوری کانادایی پس از انتخاب شدن دونالد ترامپ شاهد موج وسیعی از متقاضیان شغلی آمریکایی بوده‌اند!

مرکز نوآوری تکنولوژی Mars در تورنتوی کانادا پس از بررسی 42 استارتاپ در این کشور، گزارش کرد که تقریباً نیمی از این شرکت‌ها در سال 2017 شاهد افزایش قابل‌توجه متقاضی شغلی از سوی ایالات متحده بوده‌اند (این مرکز استارتاپ‌هایی را بررسی کرده که درآمد سالیانه‌ای بیش از یک میلیون دلار داشته‌اند.)

پس از انتخاب دونالد ترامپ سیاست‌هایی اتخاذ شده‌اند که نگاه متخصصین آمریکایی حوزهٔ فناوری را متوجه کشور کانادا ساخته البته لازم به ذکر است که کانادا در حوزهٔ فناوری در سال‌های اخیر عملکرد بسیاری خوبی داشته که این مسئله هم در جلب‌توجه آمریکایی‌ها بی‌تأثیر نبوده است. Roy Pereira، مدیرعامل شرکت دستیار مجازی Zoom در این باره می‌گوید:

مهاجرت مهندسان به کانادا از کشورهایی مانند هند طبیعیه اما من هرگز شاهد این تعداد متقاضی از ایالات متحده نبوده‌ام. معمولاً تعداد درخواست برای کشور کانادا در بین مهندسان نزدیک به صفر هست.

Shopify که یک شرکت تجارت الکترونیک کانادایی است، درخواست‌های زیادی از ایالات متحده آمریکا را در سه ماههٔ اول سال 2017 در مقایسه با سال 2016 دریافت کرد و در ماه فوریه هم حداکثر تعداد افراد جویای کار آمریکایی نسبت به کل سال مشاهده شد. 85٪ از متقاضیان برای شغل‌های توسعهٔ کسب‌و‌کار در شرکت دارویی Cyclica هم از ایالات متحده هستند که این آمار 35٪ از سال‌های گذشته بیشتر است و در یک سرویس شبکهٔ اجتماعی برای متخصصان مراقبت‌های بهداشتی، نسبت درخواست‌ها از ایالات متحده برای موقعیت‌های شغلی سطح بالا در سال 2017 دو برابر سال قبل در یک موقعیت مشابه بوده است.

در اوایل سال 2017 مطالعه‌ای توسط پلتفرم استخدامی Hire صورت گرفت که نشان داد شرکت‌های فناورانهٔ آمریکایی متقاضیان بین‌المللی کمتری را برای مصاحبه می‌پذیرند و نیاز به توضیح نیست که بسیاری از شرکت‌های فناوری در سیلیکون‌ولی برای رشد کسب‌وکار خود به استعداد‌های بین‌المللی متکی هستند اما به نظر می‌رسد که آن‌ها نه تنها نمی‌توانند این افراد بااستعداد را جذب کنند، بلکه ممکن است استعدادهای بومی خود را نیز از دست بدهند!

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon