امکان ایجاد و به اشتراک گذاری نقشه های شخصی از طریق گوگل درایو

امکان ایجاد و به اشتراک گذاری نقشه های شخصی از طریق گوگل درایو

به تازگی سرویس گوگل درایو این امکان را به کاربران می دهد تا بتوانند نقشه های سفارشی خود را ایجاد کرده و آن ها را به اشتراک بگذارند. افزودن این قابلیت باعث شده است که این سرویس اندکی قدرتمندتر از قبل شود. برای آشنایی بیشتر با این قابلیت جدید Google Drive، با سکان آکادمی همراه باشید.

دسترسی به این سرویس و ایجاد، به اشتراک گذاری و مدیریت نقشه ها مستقیماً از طریق سرویس درایو و منوی Google’s Custom My Maps (نقشه های سفارشی گوگل من) امکان پذیر است. شما حتی می توانید داده ها را از اسناد درایو خود، مثلاً آدرس هایی از یک فایل اکسل یا فرم، به منظور مشخص کردن آن ها روی نقشه وارد کنید. تغییری نیاز بود تا کاربران بتوانند کمی راحت تر نقشه های شخصی خود را مدیریت کنند، به طوری که اکنون این نقشه ها از همان جایی که اسناد و صفحات گسترده (فایل های اکسل) وجود دارند قابل دسترسی هستند.

هم چنین تغییر صورت گرفته امکان به اشتراک گذاری نقشه های شخصی را با همکاران و اعضای یک گروه برای شما فراهم کرده است، به طوری که شما به سادگی می توانید نقشه را در یک پوشه ی مشترک درایو قرار دهید. توزیع ضمیمه ی جدید My Maps اکنون در دسترس عموم قرار گرفته است.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon