افزایش روزافزون تقاضا برای به کارگیری توسعه دهندگان Swift

افزایش روزافزون تقاضا برای به کارگیری توسعه دهندگان Swift

طبق آخرین آمار منتشر شده توسط شرکت Toptal، توسعه دهنده ی زبان برنامه نویسی Swift، یکی از پرتقاضاترین مشاغل در زمینه ی توسعه ی نرم افزار است. برای آگاهی از جزییات آمار منتشر شده از سوی شرکت Toptal، با سکان آکادمی همراه باشید.

بررسی های این شرکت که درخواست های کارفرمایان را طی چند سال مقایسه کرده است نشان می دهد که تقاضا برای استخدام توسعه دهندگان زبان برنامه نویسی سوئیفت شرکت اپل، 600 درصد افزایش پیدا کرده است. مقام دوم در اختیار HTML است که 267 درصد افزایش یافته است. در ادامه، فهرست ده زبان ارائه شده توسط Toptal و میزان افزایش تقاضا برای استخدام توسعه دهندگان آنها را مشاهده می کنید:

درصد نام
۶۰۰ درصد سوئیفت
۲۶۷ درصد اچ تی ام ال
۲۴۴ درصد سی پلاس پلاس
۲۳۹ درصد سی اس اس
۱۶۷ درصد پی اچ پی
۱۴۲ درصد سس
۱۳۸ درصد آبجکتیو سی
۱۳۷ درصد لس
۱۲۵ درصد اکس ام ال
۱۲۰ درصد پایتون

به گفته ی شرکت Toptal، این اطلاعات از طریق بررسی تقاضای ده ها هزار شرکت برای استخدام توسعه دهندگان فریلنس به دست آمده است. نکته ی جالب توجه درباره ی این آمار این است که فقط توسعه دهندگان فریلنس را در نظر گرفته و آمار شرکت هایی را که به دنبال استخدام توسعه دهنده ی تمام وقت هستند شامل نمی شود.

با این حال با بررسی این آمار به نتایج خوبی خواهیم رسید. Swift نه تنها محبوب ترین زبان در GitHub است بلکه از پشتیبانی IBM نیز بهره می برد. این پشتیبانی ها سبب می شوند که Swift به دنبال میزبانی فراتر از پلتفرم های اپل باشد. به طور مثال، شرکت IBM این امکان را بوجود آورده که علاقمندان به زبان سوئیفت بتوانند به صورت آنلاین و بدون نیاز به یک سیستم مکینتاش بتوانند اقدام به یادگیری این زبان کنند. 

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon