اعتراف بنیان‌گذار شبکهٔ اجتماعی LinkedIn به مشکلات موجود در طراحی این سایت

اعتراف بنیان‌گذار شبکهٔ اجتماعی LinkedIn به مشکلات موجود در طراحی این سایت

لینکدین یک سرویس شبکه اجتماعی تجاری است که در دسامبر 2002 آغاز به کار کرد و عمدتاً توسط افراد حرفه ای در تمامی حوزه های کاری مورد استفاده قرار می گیرد. به گفته ی برخی کاربران، استفاده از رابط کاربری سایت لینکدین با مشکلاتی همراه است. آقای رید هافمن -یکی از بنیانگذاران شبکه اجتماعی لینکدین- در کنفرانس تکنولوژی طوفان مغزی فورچون که در ماه جاری در شهر آسپن کلورادو برگزار شد، پس از بحث در مورد مشکلاتی که سایت لینکدین دارد، در نهایت اذعان کرد که طراحی این سایت نیازمند بازنگری است. با سکان آکادمی همراه باشید تا این موضوع را مورد بحث قرار دهیم.

هافمن در پاسخ به سوال جردن اورباخ، مدیر ارشد شبکه اجتماعی و ویدیوئی Ocho، درباره طراحی لینکدین و اینکه آیا دشواری استفاده از این سایت یک تصمیم تاکتیکی بوده است یا خیر، اینگونه پاسخ داد:

ما در حال حاضر بر روی بهبود طراحی سایت کار می کنیم ولی ممکن است در این راه کند عمل کرده باشیم. من فکر می کنم طراحی سایت برای برخی کاربران بسیار گیج کننده است و برای حل این مشکل باید کار بیشتری انجام دهیم. با این حال برخی کاربران نیز وجود دارند که هر روز با این سایت کار می کنند و در واقع، چگونگی کار با این سایت را می دانند. از طرفی این سایت ویژگی های پیچیده ی زیادی دارد و کاری که در این سایت می توان انجام داد تنها آپلود یک تصویر و لایک کردن آن نیست.

در حالیکه طراحی خوب برای شبکه های اجتماعی تجاری امری اجتناب ناپذیر است، هافمن معتقد است که شبکه های اجتماعی دیگر چون عملکردهای ساده ای دارند، به همین خاطر کار کردن با آنها ساده است. سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که ویژگی های بسیار پیچیده ای که هافمن از آنها یاد می کند، چیست؟ سایت لینکدین به کاربران این امکان را می دهد که پروفایل و پست های خود را منتشر کنند، درخواست های دوستی خود را ببینند و به دوستان خود پیام بفرستند. بنابراین این سایت هیچ ویژگی پیچیده ای در مقایسه با شبکه های اجتماعی دیگر ندارد.

در ادامه مثال ساده ای از مشکلاتی که کاربران هنگام کار با سایت لینکدین با آن برخورد می کنند، مطرح می کنیم: هرگاه کاربری بخواهد از نوار بالای صفحه به چندین درخواست دوستی پاسخ دهد، پس از پاسخ به سه درخواست دوستی، هیچ راهی وجود ندارد که در همان نوار درخواست های بعدی را مشاهده نماید و برای مشاهده تمام درخواست های دوستی باید بر روی قسمت “See All” کلیک کرده و به صفحه جدیدی منتقل شود که در این صفحه جدید علاوه بر تمام درخواست های دوستی، دوستی با کاربران دیگری که ممکن است بشناسید نیز پیشنهاد داده می شود.

سخن آخر اینکه، طراحی خوب برای یک وب سایت کار ساده ای نیست، ولی درک اهمیت طراحی و همچنین نگرش درست در مورد بهبود محصولات، برای تصمیم گیرندگان این عرصه امری بسیار مهم است.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon