استفاده از پروتکل امن SSL در صفحات گیت‌‌هاب

استفاده از پروتکل امن SSL در صفحات گیت‌‌هاب

اکثر برنامه‌ نویسان، توسعه دهندگان نرم‌افزار، طراحان وب و البته علاقمندان به نرم‌افزارهای آزاد (اپن سورس) با وب سایت مشهور گیت‌هاب آشنا هستند. وب سایتی که به کاربرانش اجازه می‌دهد سورس کد ‌نرم‌افزار یا وب سایت خود را مدیریت کرده و به اشتراک بگذارند و همچنین ورژن‌های مختلف آن‌ را کنترل کنند. در عین حال، میلیون‌ها نفر برای میزبانی وب سایت‌های خود به سرویس صفحات وب گیت‌هاب تکیه کرده و میلیون‌ها نفر دیگر نیز روزانه از این صفحات بازدید می‌کنند.

اخیرا گیت‌هاب اعلام کرده است همه‌ی وب سایت‌های این سرویس که با آدرس‌های username.github.io شناخته می‌شوند، رسما با پروتکل HTTPS پشتیبانی خواهند شد. گیت‌هاب دلیل این تصمیم را حفاظت بهتر از ترافیک وب سایت‌های این سرویس و تشویق به استفاده‌ی بیشتر از پروتکل امن اچ تی تی پی اس در اینترنت عنوان کرده است. به طور کلی، اچ تی تی پی اس پروتکلی است که با ایجاد یک لایه‌ی رمزگذاری، از جاسوسی یا دستکاری ترافیک یک وب سایت جلوگیری می‌کند. 

از ۲۶ خرداد ماه، استفاده از اچ تی تی پی اس به صورت ضروری برای تمامی صفحات جدید گیت‌هاب در نظر گرفته شده است و صاحبان صفحات قبلی نیز از طریق تنظیمات جدید اضافه شده در گیت‌هاب می‌توانند این امکان را برای وب سایت خود فعال کنند. پس از فعالسازی این پروتکل امن، کلیه ی ریکوئست هایی که از طریق پروتکل HTTP به این وب سایت‌ها ارسال شود، به پروتکل HTTPS هدایت خواهند شد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon