ارائه اینترنت پرسرعت و رایگان از طریق استارتاپ Sidewalk Labs

ارائه اینترنت پرسرعت و رایگان از طریق استارتاپ Sidewalk Labs

غول فناوری دنیا -گوگل- قصد دارد با تمرکز بر روی پروژه های مرتبط با ارتباط فناوری های نوین با زندگی شهری، وارد حوزه جدیدی گردد. حال گوگل از طریق شرکت Sidewalk Labs که یک استارت آپ ابتکاری شهری تحت حمایت اش است، اولین پروژه ی خود را به دست گرفته است: تأمین اینترنت وای فای پرسرعت و رایگان در سراسر جهان.

این شرکت اعلام کرده است که در میان شرکت هایی که روی شبکه ی  LinkNYC کار می کنند، هدایت گروهی از سرمایه گذارانی که Control Group and Titan را به دست گرفته اند را بر عهده می گیرد تا دسترسی به اینترنت وای فای رایگان و فوق سریع را در شهر نیویورک پوشش دهد. Control Group and Titan ادغام شده اند تا فصل مشترکی را تشکیل دهند، که تا پاییز آینده ارائه ی سرویس LinkNYC را محقق سازند و سپس به دنبال نصب تکنولوژی مشابه در سایر شهرها باشند.

با فرا رسیدن ماه سپتامبر، پایه های بلند و باریک با رابط های صفحه دیجیتالی و تبلیغات بزرگی که در گوشه ها قرار گرفته اند، جایگزین کیوسک های متروکه ی تلفن همگانی شهر نیویورک، که دیگر کسی از آن ها استفاده نمی کند خواهند شد. علاوه بر ارائه ی اینترنت وایرلس رایگان که برای هر کس که در شعاع 45 متری این پایه ها قرار گرفته باشد قابل دسترسی است، خدمات آن ها شامل تسهیلات رایگانی هم چون شارژ تلفن، تماس تلفنی، گشت زنی در اینترنت، و دسترسی به خدمات و اطلاعات محلی می شود. طبق اعلام دفتر بیل دِ بلیژیو -شهردار نیویورک- از طریق شبکه ی تبلیغاتی Titan پروژه ی Link در مدت 12 سال سود تبلیغاتی 500 میلیون دلاری را برای این شهر ایجاد خواهد کرد اما این در حالی است که شرکت سایدواک لبز از افشای سهم سود خود در این پروژه سر باز زد. Sidewalk مسائل شهرهای مدرن نظیر آلودگی، انرژی، ترافیک، ارتباطات، و هزینه های زندگی را هدف قرار داده است.

طبق گفته ی Dan Doctoroff مدیر عامل این استارت آپ: "این شرکت شکل گرفته است تا برای حل مسائل شهری نگاهی به تلاقی دنیای فیزیکی و دیجیتالی داشته باشد." او اشاره ای به این که برای ترویج وای فای کدام شهرها را مدنظر قرار داده است نداشت، اما پیش بینی کرد که این تکنولوژی جهانی خواهد شد (Doctoroff  جانشین شهردار شهر نیویورک تحت نظر  Michael Bloomberg و مدیر عامل سابق Bloomberg LP بود، و اکنون مالک مؤسسه ی بازرگانی Bloomberg است.) در ادامه وی خاطر نشان کرد که: "مکان های دیگری وجود دارند که بلافاصله می توان این فناوری را در آن ها پیاده سازی کرد." افزون بر این گفت نظر آن ها این است که: "از این تکنولوژی نه برای یکسان سازی همه ی شهرها، بلکه برای فراهم کردن شرایطی که آن ها را بی نظیر و منحصر به فرد می سازد استفاده کنند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon