ابداع کریپتوکارنسی اختصاصی Kodak با همکاری و مشارکت شرکت WENN Digital

ابداع کریپتوکارنسی اختصاصی Kodak با همکاری و مشارکت شرکت WENN Digital

پلتفرمی موسوم به KODAKOne و کریپتوکارنسی جدید ابداعی کمپانی کداک تحت عنوان KODAKCoin، به عنوان یک منبع درآمدی جدید و پلتفرمی امن برای محافظت از آثار عکاسان فراهم کرده است.

در ژانویهٔ 2018، شرکت Kodak و شرکت WENN Digital طی مشارکتی در حق مالکیت و استفاده از آثار هنری، KODAKOne که پلتفرم مدیریت حق کپی‌رایت تصاویر و KODAKCoin که یک کریپتوکارنسی مخصوص آثار عکاسان است را به منظور توانمند کردن عکاسان و مؤسسات عکاسی در کنترل بیشتر و مدیریت آثار تصویری‌شان راه‌اندازی کردند.

خلاصه‌ای در مورد کمپانی Kodak
Kodak یک شرکت فناوری است که بر روی تصویربرداری متمرکز است. این شرکت با همکاری دیگر شرکت‌های نوآور، محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، مواد مصرفی و خدماتی را به مشتریان در حوزه‌های گرافیک، چاپ تجاری، انتشارات، بسته‌بندی، سرگرمی و فیلم‌های تجاری و بازار مصرف‌کنندگان این محصولات ارائه می‌دهد.

شرکت کداک با قابلیت‌های درجه اول در زمینهٔ تحقیق و توسعه، مجموعه‌ای از راه‌کارهای نوآورانه و برند بسیار قابل اطمینان، سعی دارد که به مشتریان خود در سراسر جهان کمک کند که کسب‌وکار خود را به صورت مستمر رشد داده و از زندگی خود لذت ببرند.

KODAKCoin چیست؟
با استفاده از فناوری بلاکچین (Blockchain)، پلتفرم کداک‌وان یک دفتر ثبتی دیجیتال از حقوق مالکیت عکاسان ایجاد می‌کند که امکان ثبت کارهای جدید و آثار آرشیوی را به عکاسان می‌دهد. از طریق این پلتفرم، عکاسان می‌توانند حق مالکیت/استفاده از عکس‌های خود را واگذار کنند.

با استفاده از کداک‌کوین، عکاسان عضو این پلتفرم به یک فضای اقتصادی جدید دعوت می‌شوند که در آن دریافتی‌هایی در ازای اعطای حق مالکیت/استفاده از عکس‌هایشان به محض فروش آن دارند. در این پلتفرم‌ها، هم برای عکاسان حرفه‌ای و هم آماتور این امکان وجود دارد تا کارشان را بر بستر این پلتفرم امن رمزنگاری به فروش رسانند.

پلتفرم کداک‌وان از یک سیستم مستمر کاوشگری در وب (Continual Web Crawling) برخوردار است که آدرس آی‌پی تصاویر ثبت شده در سیستم کداک‌وان را بررسی کرده و از آن محافظت می‌کند. اگر موارد استفاده از عکس‌ها بدون مجوز شناسایی شوند، پلتفرم کداک‌وان می‌تواند فرایند پس از واگذاری حق مالکیت/استفاده را به منظور جبران زحمات عکاسان به‌طور مستمر مدیریت کند. در این رابطه، Jeff Clarke، مدیرعامل کداک می‌گوید:

برای بسیاری از فعالان حوزهٔ فناوری، بلاکچین و کریپتوکارنسی واژگان باب شده و محبوب روز محسوب می‌شن اما برای عکاسانی که مدتهاست در تلاش برای کنترل/مدیریت آثارشان و نظارت بر نحوهٔ استفاده از آثارشان هستن، این کلمات باب شده کلیدهای حل مشکلی که تاکنون غیرقابل حل محسوب می‌شدن به حساب میان.
کداک همیشه در تلاش بوده که عکس‌برداری رو برای همه میسر ساخته و در دسترس همه قرار بده ضمن اینکه بهای منصفانهٔ حق مالکیت/استفاده رو برای هنرمندان عکاس در نظر بگیره. این فناوری‌های جدید، به جامعهٔ عکاسان راهی ساده و نوآورانه برای انجام این کار عرضه کرده.

خلاصه‌ای در مورد کمپانی WENN Digital
WENN Digital با مشارکت با کداک خالق پلتفرم کداک‌وان و کریپتوکارنسی کداک‌کوین است. ون دیجیتال یک تیم باتجربهٔ اجرایی است که تخصص عمیقی در توسعهٔ بلاکچین، کلان داده (Big Data)، حقوق مالکیت معنوی، تشخیص تصویر مبتنی بر #هوش مصنوعی و سیستم‌های به پول تبدیل کردن حقوق مالکیت دارد. همچنین ون دیجیتال رابطهٔ استراتژیک با مؤسسه تحلیلی دیلویت (Deloitte Analytics Institute) در برلین و مؤسسه بلاکچین دیلویت (Deloitte Blockchain Institute) در مونیخ دارا است.

به‌ علاوه، ون دیجیتال از موقعیت بازار زیرمجموعهٔ خود با عمر ۳۰ سال بهره می‌برد؛ این زیرمجموعه که WENN Media نام دارد، با بیش از 2500 عکاس حرفه‌ای در ارتباط است. سیستم آنلاین و عملیاتی مدیریت نقض حق مالکیت معنوی ون دیجیتال هم‌اکنون درآمدهایی را برای بسیاری از عکاسان در سراسر جهان ارائه داده و فاز 1 پلتفرم کداک‌وان را شکل می‌دهد. در همین رابطه، Jan Denecke، مدیرعامل ون دیجیتال می‌گوید:

برای عکاسانی که با این پلتفرم (پلتفرم کداک‌وان) کار می‌کنن، مدیریت امن درآمد حاصل از کارشان بسیار حیاتی و مهمه که این کار توسط سیستم کداک‌کوین انجام می‌شه. کداک‌کوین سعی می‌کنه که به عکاسان پرداخت منصفانه‌ای انجام بشه و به آن‌ها این فرصت داده بشه که در گود فضای اقتصادی جدیدی که برای آن‌ها ساخته شده، پا بگذارن. این فضای اقتصادی جدید، فرصتی برای مدیریت امن حق مالکیت دارایی‌ها توسط عکاسان رو فراهم می‌کنه.

عرضهٔ اولیهٔ این نوع کریپتوکارنسی در 31 ژانویه 2018 صورت گرفته که سرمایه‌گذاری در آن برای سرمایه‌گذاران دارای صلاحیت و اعتبار از کشو‌ر‌های آمریکا، بریتانیا و کانادا و چند کشور منتخب دیگر آزاد است. عرضهٔ اولیهٔ این نوع از کریپتوکارنسی طبق دستورالعمل‌های بورس اوراق بهادار آمریکا به عنوان یک توکن امنیتی (Security Token) و طبق آیین‌نامهٔ 506 و در چارچوب معافیت‌های ثبتی در بورس اوراق بهادار آمریکا منتشر می‌شود.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon