ابداع اولین سرویس اینترنت ماهواره‌ای رایگان جهان برای کشورهای در حال توسعه

ابداع اولین سرویس اینترنت ماهواره‌ای رایگان جهان برای کشورهای در حال توسعه

در حالی که ما همواره در حال دنبال کردن اخبار و تحولات مرتبط با جدیدترین تکنولوژی‌های روز مانند اینترنت 5G هستیم، حدود 53٪ از جمعیت جهان دسترسی به اینترنت ندارند و بخش بزرگی از این جمیعت در کشورهای در حال توسعه زندگی می‌کنند. فیسبوک در پروژه‌ای تحت عنوان Internet.org سعی کرد اینترنت رایگان را برای همه فراهم کند ولی به خاطر ماهیت و گرایش بستهٔ آن -که کنترل و محدودیت دلخواه از طرف سرویس‌دهنده روی محتوا اعمال می‌کرد- مورد اقبال عمومی قرار نگرفت.

Talia که یک سرویس‌دهندهٔ اینترنت ماهواره‌ای محبوب در خاورمیانه آفریقا و اروپا است، در حال کار روی تحقق وعدهٔ خود مبنی بر فراهم کردن اینترنت آزاد و بدون محدودیت است. کمپانی Quika که زیرمجموعهٔ Talia محسوب می‌شود، در نظر دارد تا یک سرویس اینترنت ماهواره‌ای رایگان را تا پایان 3 ماههٔ دوم سال 2018 راه‌اندازی کند.

این سرویس اینترنت ماهواره‌ای رایگان ابتدا در آفریقا آغاز به کار خواهد کرد و سپس به دنبال آن در دیگر کشورهای در حال توسعه مانند افغانستان، عراق و ... نیز راه‌اندازی خواهد شد (طبق اطلاعات منتشر شده، شرکت Quika از مدارهای ماهواره‌ای GEO و LEO برای فراهم کردن اینترنت با سرعت بالا و تأخیر کم و پهنای باند زیاد استفاده خواهد کرد).

پشتیبانی مالی اینترنت ماهواره‌ای رایگان چگونه خواهد بود؟
اگر برای شما سؤال است که شرکت Quika چگونه این زیرساخت اینترنت رایگان را پشتیبانی مالی خواهد کرد، باید بدانید که آن‌ها در نظر دارند تا این کار را با استفاده از فعالیت‌های تجاری خود با مشارکت پِروایدرهای اینترنت، سازمان‌ها و ... انجام دهند (این احتمال هم وجود دارد که کاربران در ابتدا مبلغی را به عنوان پرداخت اولیه یا هزینهٔ راه‌اندازی پرداخت کنند).

دیدگاه شما در این باره چیست؟ آیا به نظرتان این سرویس در ایران نیز قابل دسترسی خواهد بود و آیا این قبیل سرویس‌ها مورد اقبال کاربرانی که به دنبال اینترنت آزاد هستند قرار خواهند گرفت؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را با دیگر کاربران در میان بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon