آیا واقعا قرار است دکمهٔ Dislike به فیسبوک اضافه شود؟

آیا واقعا قرار است دکمهٔ Dislike به فیسبوک اضافه شود؟

در یک جلسه ی پرسش و پاسخ با مارک زوکربرگ -مدیرعامل شرکت فیسبوک- وی به این نکته اشاره کرد که شبکه ی اجتماعی فیسبوک در تلاش است تا تست کند ببیند آیا افزودن دکمه ی Dislike به این شبکه کار درستی است یا خیر!

آنچه مسلم است است -به گفته ی مارک زوکربرگ- این که ماهیت این دکمه در فیسبوک به مراتب متفاوت تر از دکمه های Dislike در سایت هایی همچون YouTube و Reddit است. در واقع، دکمه ی Dislike در پست های فیسبوکی بیش از آن که تنفر را نشان دهند، قرار است احساس همدردی یک کاربر به کاربر دیگر را منتقل کند.

موافقان دکمه ی Dislike در فیسبوک همواره این نکته را خاطر نشان کرده اند که برای پست های غم انگیز، خبرهای بد و ... دکمه ی Like واقعا کاربردی ندارد و اضافه شدن دکمه ی Dislike خبر خوبی برای ایشان تلقی خواهد شد.

به گفته ی مارک زوکربرگ، دلیل این که زمان نسبتا زیادی برای افزودن آپشن های دیگری نسبت به دکمه ی لایک به پست های فیسبوک اختصاص داده شده است این بوده که طراحان این شبکه ی اجتماعی در تلاش بوده اند تا تعاملات مابین کاربران را تا حد ممکن ساده سازی کنند و در این زمینه به R&D پرداخته تا بهترین سالوشن به دست آید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon