آیا توییتر پس از فروخته شدن لینکدین امیدوارتر شده است؟

آیا توییتر پس از فروخته شدن لینکدین امیدوارتر شده است؟

با واگذار شدن لینکدین با قیمت ۲۶ میلیارد دلار به مایکروسافت، سهام توییتر ۸ درصد بالا رفت. فروش لینکدین سرمایه گذاران توییتر را دوباره امیدوار کرده است و در واقع لینکدین به سرمایه گذاران توییتر چیزی بخشید که مدت های زیادی آن را فراموش کرده بودند، یعنی امید به بهبود وضعیت! ولی این دو چه ارتباطی به هم دارند و چرا فروش لینکدین ممکن است به نفع توییتر تمام شود؟ برای یافتن پاسخ به سوال فوق، با سکان آکادمی همراه باشید.

می توان چنین برداشت کرد که اگر مایکروسافت حاضر است چنین مبلغ بالایی را برای لینکدین بپردازد، شاید هنوز امیدی برای پیدا شدن فرشته نجات توییتر هم وجود داشته باشد. پیش از این، مدتی زیادی بود که بحث هایی در مورد احتمال فروش توییتر صورت گرفته بود و احتمال می رفت که شرکت های بزرگ فناوری دنیا مانند گوگل، فیسبوک یا حتی مایکروسافت دست به خرید توییتر بزنند هر چند که با سقوط ۶۰ درصدی سهام توییتر نسبت به سال پیش، در حال حاضر چنین چیزی دیگر چندان محتمل به نظر نمی رسد.

سال پیش دیک کوستولو -مدیر عامل وقت توییتر- اعلام کرده بود که این شرکت در سراشیبی سقوط قرار گرفته است. حال با پیدا شدن مشتری برای شبکه ی اجتماعی لینکدین، شاید امیدی دوباره را برای توییتر زنده کرده باشد. جالب است که بدانید فروش لینکدین به تنهایی توانست تأثیری به مراتب بیشتری نسبت به اقدامات جک دورسی -مدیر عامل کنونی توییتر- بر افزایش ارزش سهام توییتر بگذارد. البته بالا و پایین رفتن ارزش سهام امری کاملاً طبیعی و بخشی از ذات سهام است. با این حال اگر سهام توییتر همچنان بالا بماند، می تواند بدان معنی باشد که در واقع سرمایه گذاران ترجیح می دهند سکان توییتر در دستان شرکت دیگری باشد!

ولی چه کسی می تواند توییتر را نجات دهد؟ فرشته ی نجات توییتر می تواند گوگل یا حتی شرکت غول آسای رسانه ای Comcast باشد. با صحبت و پرس و جو از افراد نزدیک به توییتر مشخص شده است که بهترین گزینه برای آن ها این است که توییتر خودش را به شرکتی دست و دلباز و البته پول دار، تسلیم کند و اکنون که لینکدین از لیست شرکت های به حراچ گذاشته خارج شده است، غول های فناوری دنیا ممکن است نگاهی عمیق تر و دقیق تر به گزینه های مختلفی همچون توییتر داشته باشند.

نظر شما چیست؟ آیا مدیران فعلی شبکه ی اجتماعی نسبتا محبوب توییتر آنقدر توانایی دارند تا خود فرشته ی نجات شان شوند یا شرکت دیگری بایستی ریسک این کار را به جان بخرد؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon