آیا آینده دنیای فناوری در دست تسلا، اپل و آمازون خواهد بود؟

آیا آینده دنیای فناوری در دست تسلا، اپل و آمازون خواهد بود؟

مدیر عامل شرکت تسلاموتوز به عنوان یکی از افراد موفق، در تلاش است تا در مسیری که به سوی آینده می پیماید، پیشتاز باشد. او می داند بازار جهانی به چه سمتی حرکت می کند و محصولاتش را به همان جهت هدایت می کند. شرکت های موفقی همچون اپل و آمازون نیز می خواهند همیشه در حوزه کاری خود پیشرو و پیشتاز باشند و 100درصد توان خود را برای حرکت رو به جلو گذاشته اند. این شرکت ها در نقطه مقابل برخی شرکت ها که همیشه پلی به گذشته می زنند و یا همیشه در حال مصون سازی خودشان هستند قرار دارند. آنچه در این مقاله قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم این است که چه چیزی شرکت های تسلا موتورز، اپل و آمازون را از رقبایشان و سایر شرکت ها به خصوص آن هایی که در حوزه فناوری فعال هستند متمایز می سازد. با سکان آکادمی همراه باشید.

تسلا موتورز، حرکتی رو به جلو با تمام توان
مدتی است که صنعت خودرو گام های نوینی را برای بهره گیری از تجهیزات الکترونیکی برداشته است. نسل جدید خودروهای امروزی به سمت خودروهایی با باتری های الکترونیکی حرکت کرده و به نظر می رسد نسل بعدی خودروها، به واقع خودروهای الکترونیکی سبزی هستند که با باتری کار می کنند.  تسلاموتورز می داند برای پیشرو بودن باید بر اساس شرایط درست برنامه ریزی کند و به همین دلیل می داند خودروهای نسل آینده باید در جهت رفع نیازهای فعلی طراحی شوند.

وقتی در خودروهای تسلاموتورز می نشینید تفاوت را احساس می کنید و شما هم متوجه می شوید که پیش به سوی آینده ای روشن در حرکت هستید و این سبک مدیریت سبکی است که برنده ها همواره بر آن اساس فکر کرده و تصمیم می گیرند. تیم تحقیقاتی تسلا حتی در مورد جاده های نسل آینده نیز می اندیشند و می دانند خودروهای منحصر به فرد تسلا باید در جاده های نوینی تردد کنند. به طور کلی، این شیوه نگاه به آینده، برگ برنده الون موسک -مدیرعامل شرکت تسلاموتورز که چند سال گذشته به عنوان خوش تیپ ترین مدیرعامل دنیا انتخاب شد- محسوب می شود.

و اما شرکت اپل: استارتاپی که از یک گاراژ کارش را شروع کرد
اپل نیز مسیرهای تازه ای را رو به جلو طی می کند. تجربه صفحات لمسی در تلفن های همراه اپل برای اولین بار، تجربه ای منحصر به فرد را در اختیار کاربران قرار داد و تصور اینکه بدون فشردن کلید و تنها با لمس کردن می توان با تلفن همراه صحبت کرد، شاید سال ها قبل دور از تصور بود ولی اپل این رویا را به واقعیت مبدل ساخت. امروزه کمتر کسی را می توان در دنیا یافت که شرکت اپل را نشناسد و شاید یکی از دلایلی که اپل به این خوبی شناخته شده است این باشد که رویایی که برای همگان غیر قابل تصور بود را شرکت اپل عملیاتی ساخت و این در حالی است که شرکت های دیگری همچون بلک بری و مایکروسافت هم جزو شرکت های موفق هستند ولی اپل توانست از این شرکت های بزرگ و سایر رقبا در سطح جهانی سبقت بگیرد.

آمازون حاصل دسترنج جف بزوس
زیرساخت های فناوری شرکت آمازون یکی از پیشروترین ها در صنعت فناوری اطلاعات محسوب می شود. تجارتی با پنج بیلیون دلار گردش مالی و دیتاسنترهایی که نیاز به زیرساخت های امنیتی بسیار بالایی دارند. سرویس وب آمازون توانسته در حوزه های فناوری پیشرو باشد و ۱۴رقیب دیگر خود را پشت سر بگذارد و برنده میدان شود. آمازون نیز مانند تسلا و اپل چشم انداز متفاوتی به آینده دارد. این شرکت وظایف سنگینی بر عهده داشته ولی توانسته با بالاترین حد ممکن در نگهداری امنیت کاربرانش، وظایف خود را به خوبی به انجام برساند.

اختراعات نسل آینده
تسلا موتورز، اپل و آمازون به عنوان سه شرکت پیشگام و پیشرو در سطح جهان شناخته شده هستند. این شرکت ها از دید مشتری مداری و توجه به نیازهای آتی مشتریان توانسته اند بازار را از آن خود کرده و در مصالحه ای دوستانه با جهان ارتباط برقرار کنند. برخی از شرکت ها از ورود به حوزه های جدید ترس دارند و نگران آینده هستند اما تسلا، اپل و آمازون توانسته اند الهام بخش کسانی باشند که در حوزه فناوری از حرکت در مسیر آینده وحشت دارند زیرا این شرکت ها بدون ترس و واهمه ای از تغییر، در مسیر آینده تمرکز داشته و گام بر می دارند.

به نظر شما آیا سایر شرکت های مهم فناوری همچون مایکروسافت، گوگل، فیسبوک و ... نیز می توانند به چنین جایگاهی دست یابند یا خیر؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon