آلمانی ها مجاز به استفاده از نام های جعلی در فیسبوک هستند!

آلمانی ها مجاز به استفاده از نام های جعلی در فیسبوک هستند!

آیا نام شما در فیس بوک واقعی است یا جعلی ؟ دولت آلمان به کاربران فیس بوک این اجازه را می دهد تا در شبکه اجتماعی فیس بوک با نام جعلی حضور پیدا کنند. سازمان حفاظت اطلاعات هامبورگ به کاربران فیس بوک اجازه داده است تا با نامی غیر از نام واقعی خود در فیس بوک حضور به هم برسانند. حتی کاربران شبکه اجتماعی فیس بوک در آلمان نیازی به وارد کردن اطلاعات هویتی رسمی خود ندارند و در این کشور فیس بوک مجاز به سئوال کردن در مورد اطلاعات رسمی نیست.

این حکم پس از آن که زنی برای اکانت فیس بوک خود از یک نام جعلی استفاده کرده بود صادر شد. پس از مسدود کردن حساب وی، فیس بوک نام وی را تغییر داد تا منعکس کننده هویت واقعی او باشد و از وی درخواست کرد تا یک کپی از اطلاعات هویتی خود را برای فیس بوک ارسال کند تا حساب کاربری اش مجدد باز شود.

هامبورگ در مورد حفاظت اطلاعات صحبت می کند و معتقد است که افرادی که در رسانه های اجتماعی حضور فعالی دارند می توانند به دلایل مختلف اعم از جلوگیری از مزاحمت های مختلف مثلا در کسب و کارشان و ... نام واقعی و هوی واقعی خود را فاش نکنند.

در گزارشی رویترز اعلام کرده است که دفاتر پلیس در ایرلند به صورت قانونی با مزاحمت های شبکه های اجتماعی برخورد می کند و پای قانون در میان است ولی با این تصمیم جدید و مجاز بودن استفاده از هویت های دیگر در شبکه های اجتماعی، بخشی از مسائل حل خواهد شد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon