"آقای لینوکس" هم به مایکروسافت پیوست!

"آقای لینوکس" هم به مایکروسافت پیوست!

در گذشته، مایکروسافت چندان از لینوکس و به طور کلی، جامعه ی اپن سورس خوشش نمی آمد و با روند و عملکرد کمپانی های اپن سورس و لینوکسی نیز مخالف بود اما آن طور که پیداست، در چند سال اخیر، این دو دشمن قدیمی رفته رفته ناملایمتی ها را کنار گذاشته و آماده اند تا یکدیگر را در آغوش بکشند. در آخرین کنفرانس Build Developer مایکروسافت، اعلام شد که به زودی کاربران خواهند توانست از اوبونتو بر روی ویندوز 10 استفاده کنند؛ ایده ای که تا چند سال پیش از نظر مدیرعامل مایکروسافت، کاملاً غیرممکن و حرام بود! در همین راستا، برای آن که همکاری میان مایکروسافت و بنیاد لینوکس ادامه پیدا کند، بخش نیروی انسانی مایکروسافت دست به اقدامی جالب زده است؛ مایکروسافت فردی به نام Wim Coekaerts را به استخدام خود درآورده که در دنیای تکنولوژی با لقب «آقای لینوکس» شناخته می شود. برای آشنایی بیشتر با ایشان، با سکان آکادمی همراه باشید.

Mr. Linux یا «آقای لینوکس» تاکنون اقدامات زیادی در زمینه گسترش و تقویت لینوکس انجام داده که یکی از مهمترین آن ها، تغییر ساختار برخی از بخش های کمپانی Oracle به اپن سورس و لینوکسی کردن آن ها بوده است. علاوه بر این، او توانست اوراکل را به یکی از توسعه دهندگان توزیع های لینوکس تبدیل سازد و توزیعی به نام Oracle Linux را برای بیزینس ها طراحی کند. معاون بخش Enterprise Cloud مایکروسافت، آقای مایک نیل در صحبت با وب سایت ZDNet می گوید:

"Wim Coekaerts به عنوان معاون دپارتمان اپن سورس به گروه ما پیوسته. همان طور که مایکروسافت فعالیت در زمینه ی اپن سورس را افزایش میده، Wim همکاری، تبادل و نوآوری های مایکروسافت در جامعه ی اپن سورس را گسترش خواهد داد."

مایکروسافت از زمانی که ساتیا نادلا به سمت مدیرعاملی این کمپانی منصوب شد، به جامعه ی اپن سورس چراغ سبز نشان داده، تا حدی که یک نرم افزار شبکه اختصاصی برای لینوکس و نیز Azure را منتشر کرد. مایکروسافت هنوز به طور دقیق اعلام نکرده که آقای Coekaerts مسئول کدامین بخش ها خواهد بود اما باید به خاطر داشته باشیم که وی کسی بود که اوراکل را به یک کمپانی کاملاً لینوکسی تبدیل کرد پس شاید باید منتظر تغییرات گسترده ای در سیاست های مایکروسافت باشیم.

نظر شما چیست. آیا مدیران مایکروسافت فهمیده اند پیش از آن که سهم بازار بیشتری را از دست بدهند باید به جامعه ی اپن سورس روی خوش نشان دهند، یا این که به دنبال سیاست دیگری هستند؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon