آشنایی با مزایایی که شرکت‌های تراز اول فناوری برای انگیزه‌ دادن به کارمندان‌شان در نظر می‌گیرند!

آشنایی با مزایایی که شرکت‌های تراز اول فناوری برای انگیزه‌ دادن به کارمندان‌شان در نظر می‌گیرند!

تعدادی از شرکت‌های فناورانه برای اینکه بتوانند کارمندان خود را تشویق کنند و به آن‌ها انگیزه دهند، مزایایی را برای کارمندان‌شان در نظر می‌گیرند که عجیب اما در عین حال لذت‌بخش هستند! مزایایی که به کارمندان داده می‌شود در همهٔ شرکت‌ها مثل هم نیست و همین طور کارمندان نیز مزایای متفاوتی را ترجیح می‌دهند به طوری که می‌توان گفت مثلاً یک مدیر سطح میانی که دارای سه فرزند است و یکی دیگر هم در راه دارد، ترجیح می‌دهد برای شرکتی کار کند که برای والدین دارای فرزند شیرخوار، یک سال مرخصی با حقوق در نظر گرفته باشد. در همین راستا، سایت کاریابی Glassdoor لیستی از بهترین مزایای ارائه شده به کارمندان را تهیه کرده است که در این پست چند مورد از آن‌ها را بیان می‌کنیم. 

Netflix
این شرکت به والدینی که فرزندان کوچک دارند یک سال مرخصی با حقوق می‌دهد و بعد از این مدت اگر آن‌ها تمایل داشته باشند می‌توانند تا مدتی به صورت پاره‌وقت کار کنند.

REI
این کمپانی برای کسانی که به مأموریت می‌روند، دو روز مرخصی با حقوق در نظر گرفته است.

Salesforce
این شرکت کارمندان خود را تشویق می‌کند تا در فعالیت‌های خیریه شرکت داشته باشند؛ حتی برای این منظور مبلغی را به کارمندان‌اش پرداخت می‌کند.

Spotify
اسپاتیفای برای والدینی که فرزند شیرخوار دارند شش ماه مرخصی همراه با حقوق در نظر گرفته است؛ علاوه بر این، هزینه‌ای را نیز برای درمان زوجین نابارور پرداخت می‌کند.

World Wild Life
این شرکت برای تشویق کارمندانش روزهای جمعه را تعطیل کرده است (به خاطر داشته باشید که در ایالات متحده روزهای جمعه تعطیل نیست.)

Airbnb
این شرکت به کارمندان خود سالانه مبلغی را برای مسافرت کردن و ماندن در هتل‌های خوب پرداخت می‌کند.

PWC
این شرکت برای خرج تحصیل فرزندان کارمندهایش، مبلغی را به آن‌ها پرداخت می‌کند.

Pinterest
پینترست سه ماه مرخصی با حقوق برای والدینی که کودکان شیرخوار دارند می‌دهد؛ به علاوه اینکه وقتی پس از سه ماه به محل کار برگشتند، می‌توانند یک ماه به صورت پاره‌وقت کار کنند.

Burton
کار در این شرکت برای کسانی که به اِسکی علاقه دارند بسیار مناسب است زیرا شرکت Burton برای تشویق کارمندانش، به آن‌ها بلیط اسکی رایگان می‌دهد.

Twilio
این شرکت قصد دارد کارمندانش را به کتاب‌خوانی تشویق کند و به همین دلیل ماهیانه مبلغی را برای خرید کتاب به آن‌ها پرداخت می‌کند.

این مزایا و تشویق‌ها باعث می‌شوند که شرکت‌ها در این بازار رقابتی توجه زیادی را به خودشان جلب کنند. سایت Glassdoor در این رابطه تحقیقاتی انجام داده و بیان کرده است که کارمندان ترجیح می‌دهند شرکت‌ها مزایایی را در رابطه با مراقبت‌های بهداشتی، تعطیلات و پاداش‌های مالی در نظر بگیرند. به عبارتی، نیروی کار ترجیح می‌دهد روزهایی که مریض است بتواند مرخصی با حقوق بگیرد و برای زمان بازنشستگی خود نیز مزایایی داشته باشد.

حال نوبت به نظرات شما می‌رسد. آیا شرکت داخلی خوبی می‌شناسید که چنین مزایایی برای کارمندان خود در نظر گرفته باشد؟ نظرات، دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon