آزادی انتخاب سخت‌افزار منجر به افزایش بهره‌وری کارکنان خواهد شد!

آزادی انتخاب سخت‌افزار منجر به افزایش بهره‌وری کارکنان خواهد شد!

در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که چرا شرکتی که در آن مشغول به کار هستید باید اجازه دهد تا سیستمی که با آن کار می‌کنید را خودتان انتخاب کنید. مطالعات صورت گرفته در این حوزه نشان می‌دهند با اینکه تِرند Bring Your Own Device یا به اختصار BYOD (دستگاه خودتان را به محل کار بیاورید) خیلی میان کارمندان محبوب نیست، اما اینکه به کارمندان اجازه دهید سخت‌افزارشان را خودشان انتخاب کنند، قطعاً انتخاب هوشمندانه‌ای خواهد بود.

طبق مطالعه‌ٔ انجام شده، حدود ۶۸٪ از کارکنان گفته‌اند که وقتی با سخت‌افزاری که دوست دارند کار می‌کنند، بهره‌وری ایشان دوچندان می‌شود، ۳۷٪ گفته‌اند که در این شرایط خلاق‌ترند، حدود ۳۵٪ گفته‌اند که هم همکاری بیشتری دارند و هم به جایی که در آن کار می‌کنند افتخار می‌کنند و در انتها ۴۲٪ گفته‌اند که تمام موارد ذکر شده‌ٔ بالا در موردشان صدق می‌کند.

با این همه، هیچ‌کس دوست ندارد تا مثلاً لپ‌تاپ خودش را سر کار بیاورد! در این مطالعه، تنها ۸٪ گفته‌اند که می‌خواهند زندگی شخصی و کاری‌شان باهم ادغام شود و حدود ۱۵٪ گفته‌اند که ترجیح می‌دهند سخت‌افزار کمتری با خودشان این طرف و آن طرف کنند. در همین حال، ۵۵٪ عنوان کرده‌اند که برای کارشان یک دستگاه جداگانه می‌خواهند چرا که می‌خواهند مسائل شخصی و کاری را از هم جدا نگاه دارند.

نیمی از شرکت‌کنندگان این مطالعه گفته‌اند اینکه بتوانند سخت‌افزارشان را خودشان انتخاب کنند به شدت مهم است و ۸۶٪ فقط گفته‌اند که مهم است. تقریباً ۷۷٪ اعلام کرده‌اند که ترجیح می‌دهند با کارفرمایی کار کنند که اجازه می‌دهد سخت‌افزارشان را خودشان انتخاب کنند. جای تعجب نیست که ۹۰٪ گفته‌اند اینکه هر فردی بتواند سخت‌افزارش را خودش انتخاب کند، باید جزو استراتژی تمام شرکت‌ها قرار بگیرد.

چرا کارفرمایان به این خواستهٔ پرنسل تن نمی‌دهند؟
در زمینه‌ٔ اینکه چرا شرکت‌ها معمولاً به خواسته‌ٔ کارمندان در زمینه‌ٔ انتخاب سخت‌افزار مورد نظرشان گوش نمی‌سپارند، یک دلیل مهم وجود دارد و آن هم هزینه است. به عبارت دیگر، ۷۲٪ از افراد مورد مطالعه استفاده از مکینتاش را ترجیح داده‌اند و تنها ۲۸٪ پی‌سی را انتخاب کرده‌اند. در زمینه‌ٔ موبایل هم ۷۵٪ گفته‌اند که دیوایس‌هایی با سیستم‌عامل آی‌او‌اس مانند آیفون و آیپد را ترجیح می‌دهند و ۲۵٪ انتخاب‌شان اندروید و یک عده‌ٔ کمی هم بلک‌بری را انتخاب کرده‌اند. در چنین شرایطی، به طور مثال تجهیز هر یک از کارمندان با محصولات مختلف کمپانی اپل می‌تواند کاری بس هزینه‌بَر باشد.

در توضیح این مطالعه آمده کارفرمایانی که کارمندانی شاد و وفادار می‌خواهند، باید حق انتخاب دادن به آن‌ها را هم در نظر بگیرند؛ چرا که به منظور جذب و حفظ استعدادهای برتر، سازمان‌ها باید ارزیابی کنند که چه چیزی بیش از همه برای کارمندان مهم بوده و چه چیزی بیشترین انگیزه‌ٔ کاری را به آن‌ها می‌دهد. در حقیقت، اگر داشتن یک مک به جای پی‌سی تأثیر چشمگیری بر عملکرد شما دارد، شاید بد نباشد که چنین مسئله‌ای را با مدیریت خود عنوان کنید!

حال نوبت به نظرات شما می‌رسد. به نظر شما داشتن حق انتخاب دیواسی که روزانه حداقل هشت ساعت با آن کار خواهید کرد، می‌تواند در نهایت منجر به افزایش راندمان کاری شما شود؟ نظرات، دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon