آخرین تغییرات صورت‌گرفته روی فایل‌های به اشتراک گذاشته شده در آپدیت جدید OneDrive

آخرین تغییرات صورت‌گرفته روی فایل‌های به اشتراک گذاشته شده در آپدیت جدید OneDrive

مایکروسافت چند قابلیت جدید را برای سرویس OneDrive خود ارائه کرده است که به واسطه ی آن ها این پلتفرم را برای گروه هایی که با هم روی یک پروژه کار می کنند قدرتمند تر می سازد. برای آشنایی بیش تر با این قابلیت ها با سکان آکادمی همراه باشید.

قبل از هر چیز مایکروسافت مشاهده و اصلاح فایل ها را از طریق پوشه ی "Add to my OneDrive" – افزودن به OneDrive  من- راحت تر کرده است. در گذشته کاربران OneDrive تنها از طریق بررسی فهرست "Shared" روی پایگاه اینترنتی OneDrive.com می توانستند به محتوای به اشتراک گذاشته شده دسترسی پیدا کنند. قابلیت جدید این امکان را به کاربران می دهد تا فایل های به اشتراک گذاشته شده را به پوشه ی اصلی OneDrive خود اضافه کنند، بنابراین تغییرات اعمال شده روی آن ها می تواند بر روی دستگاه های مک یا کامپیوترهای شخصی آن ها اصطلاحا Sync شوند. این بدان معنا نیز هست که شما در نهایت می توانید فایل های به اشتراک گذاشته شده را از طریق اپلیکیشن موبایلی OneDrive روی دستگاه های موبایل خود نیز ویرایش کنید.

وقتی صحبت از ویرایش فایل ها شد، باید بدانید که اکنون OneDrive امکان آگاه شدن از تغییرات صورت گرفته توسط کاربران روی یک سند به اشتراک گذاشته شده را فراهم کرده است.

در حال حاضر، اپلیکیشن OneDrive برای دستگاه های موبایل زمانی که یک سند ویرایش می شود، هشداری را ارسال می کند و همین طور نام کسی را که در حال ویرایش سند است را نیز اعلام می کند. به علاوه این که مایکروسافت یک خلاصه ی روزانه از فایل های اشتراکی ویرایش شده را به آدرس پست الکترونیکی شما ارسال می کند، که این کار زمانی که شما به صورت گروهی شامل چندین عضو روی پروژه ها کار می کنید مفید است.

در نهایت این که مایکروسافت قابلیت های جستجو را هم برای فایل های به اشتراک گذاشته شده افزوده است؛ در حال حاضر شما می توانید یک سند به اشتراک گذاشته شده را از طریق جستجوی متنی که هر سند آن را در برمی گیرد پیدا کنید. اگرچه این قابلیت مدتی است که برای استفاده در دسترس قرار گرفته است، اما این در حالی است که در گذشته این قابلیت بسیار کاربردی برای فایل های خودتان محدود شده بود.

این تغییرات کمک خواهد کرد تا OneDrive گزینه ی جذاب تری نسبت به رقبایش همچون Google Drive یا Dropbox باشد. شما از کدام سرویس ابری اشتراک گذاری فایل استفاده می کنید و به نظر شما کدامیک دارای مزیت های بیشتری نسبت به رقبا است؟ نظرات خود را به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon